reklamı kapat

POPÜLER

Uber

Uber için engel kalktı, firmadan İstanbul mesajı geldi

Uygulama tabanlı ulaşım şirketi Uber, İstinaf Mahkemesi tarafından alınan karar ışığında Türkiye’ye geri döndü. İşte detaylar;

Advertisement

Geçtiğimiz hafta çıkan haberde İstinaf Mahkemesi ilk derece mahkemenin aldığı kararı hatalı bulduğu ve hem web sitesine hem de uygulamasına geçen yıl erişim engeli getirilen Uber’in engelinin kaldırıldığı duyurulmuştu. Bugün itibarıyla artık resmi olarak ortadan kalkan erişim engeli sonrasında firma, taksi ürünüyle Türkiye genelinde faaliyet göstermeye devam edebilecek. Şirketin sözcüsü daha önce bu durum hakkında “Türkiye’ye inanıyoruz ve bağlıyız. İstinaf mahkemesi Uber Taksi ile faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edebileceğimizi teyit ettiği için mutluyuz. Uygulamamızı İstanbul’daki tüm yolcu ve sarı taksi şoförlerine sunmaya devam edeceğiz” şeklinde konuşmuştu. 2014 yılından itibaren İstanbul’da hizmet vermeye başlayan Uber’in bugüne dek 4.5 milyondan fazla kişi tarafından indirilerek kullanıldığı belirtilirken, güncel süreç hakkında şimdi Uber resmi Twitter hesabından şu paylaşım geldi:

“Uber’e Türkiye’de uygulanan erişim engeli mahkeme kararına uygun olarak bugün itibariyle resmen kaldırıldı! Tüm İstanbullular’a tekrar merhaba! #uberyeniden”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uber Türkiye’de popüler olmaya başlamıştı

Bu yüzden de gelen engele üzülen çok olmuştu. İstanbul’da bir ara ciddi oranda popüler olan servis, yeniden eski günlerine dönecek gibi görünüyor. Ancak bunun için yine ciddi zaman gerekiyor. Ayrıca servise yönelik başka engellerin getirilme ihtimali de maalesef her zaman masada bulunuyor. Biliyorsunuz Uber’i taksiciler genel olarak sevmiyor.

İlginizi Çekebilir

Şirin görünümlü elektrikli otomobil