reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Asus Zephyrus G15

Yeni Asus ROG Zephyrus G15 ve G14 modelleri tanıtıldı

Asus ROG Zephyrus G15 ve G14 modellerinin güncellenmiş versiyonları görücüye çıktı. AMD ve Nvidia’nın son işlemcileriyle güncellenen modellerden G14 2K çözünürlüklü ve 144 Hz’lik bir ekranla geliyor.

Asus’un belirttiğine göre bu ekran DCI-P3 renk gamına da destek veriyor. G15 modeline bakıldığında 165 Hz’lik QHD çözünürlüklü ekran karşımıza çıkıyor.  Asus ayrıca Anime Matrix’e yeni animasyonlar eklediğini belirtiyor.  Cihazın kapağında karşımıza çıkan Anime Matrix, LED’ler sayesinde kullanıcılara kişiselleştirme olanağı sunuyor.  Anime Matrix alanı üzerine kullanıcılar diledikleri metinleri yaşayabiliyor.  G15 modelini yeniden tasarlayan Asus, bu model selefinden yüzde 20 daha büyük bir dokunmatik yüzeye sahip.

Şirket bununla birlikte bilgisayarda toplam 3 adet mikrofonun bulunduğunu söylüyor.  Her iki modelde de 90Wh pil bulunuyor. G15’in tam olarak şarj edildiğinde 10 saatin üzerinde kullanım imkanı sunduğundan söz ediliyor. Dolby Atmos imzalı yazılımın tercih edildiği bilgisayarlarda hoparlörlerin de geliştirildiği belirtiliyor. Bu sayede kullanıcılara daha güçlü bir ses performansı sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Asus ROG Zephyrus G15 ve G14 modelleri ne zaman satışa sunulacak?

Bu yılın ilk çeyreğinde piyasaya sunulacağı açıklanan bilgisayarların satış fiyatları ise henüz paylaşılmadı. Şu anda piyasada satılan modellerin başlangıç fiyatının 1.049 dolar olduğunu hatırlatalım.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un yardımcı yeni robotları karşınızda