reklamı kapat

POPÜLER

UBER

Uber’den şaşkınlık yaratan Türkiye hamlesi

Dünyanın en popüler uygulama tabanlı taşımacılık şirketi Uber, kısa süre önce herkesi şaşırtan Türkiye ile alakalı bir açıklama yaptı.

Uber, taksiciler ile olan sorunlar nedeniyle Türkiye gündeminden inmiyordu. Kısa süre önce uygulama hakkında bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında, “Bizim literatürümüzde Uber diye bir şey yoktur. Uber olayının korsan taksicilikten bir farkı yok. Uber konusu bizim hükümetimizde yoktur, bitmiştir” dedi. İşte bunun hemen üstüne firmadan beklenmedik bir açıklama geldi. Bu açıklamanın merkezinde şirketin UberXL servisi yer alıyor ve İstanbul’daki UberXL faaliyetlerininin durdurulduğu açıklanıyor. Servisi kullanan kişiler için kötü görünen bu gelişme hakkında firma, yolculara “Sarı Taksi ve Turkuaz Taksi ürünlerini sunmaya devam edeceğiz” diyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uber tarafından yapılan resmi açıklama şu şekilde karşımıza çıkıyor:

Tek bir tuşa basarak istediğiniz yere gitme fikriyle yola çıkan Uber, bugün dünyada 63 ülkede, 700’den fazla şehirde günde 15 milyon yolculuk yapılmasına imkan sağlayan global bir teknoloji platformu olmuştur.

Uber, 2014 yılı itibariyle İstanbul’da hizmet vermeye başlamış ve güvenli ulaşımın popüler seçeneği haline gelmiştir. Türkiye’de 4 milyondan fazla kullanıcı uygulamamızı indirmiş, 12,000 UberXL sürücü ortağı ile 6,000 şirket Uber sayesinde gelir elde etmiştir.

Maalesef, çok zor bir karar almak durumunda kalarak İstanbul’daki UberXL faaliyetlerimizi 31 Mayıs tarihi itibariyle durdurduğumuzu bildirmek isteriz. Uber, Türkiye için uzun vadeli bir iş ortağı olmak istemektedir. Yolcularımıza Sarı Taksi ve Turkuaz Taksi ürünlerini sunmaya devam edeceğiz.

Uber olarak Türkiye’ye olan bağlılığımızı koruyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve tüm ilgili yerel paydaşlarla beraber çalışmak istiyoruz.

Bize güvenen tüm yolcularımıza ve her koşulda saygınlık ve profesyonellikleri ile örnek olan her bir UberXL sürücü iş ortağımıza çok teşekkür ediyoruz.

İlginizi Çekebilir

Firmanın gelecek hayali