reklamı kapat

POPÜLER

uber

Uber’de rezervasyon özelliği İstanbul’da başladı

Uber’in 6 yıl önce başlattığı “bir tuşa bas ve aracın gelsin” özelliği ile kullanıcılar anında araç çağırma rahatlığına kavuşmuştu. Şimdi ise bu konforu bir adım ileriye taşıyan Uber, yolculukları önceden planlamayı mümkün hale getirdi. Haziran ayında tüm dünyada duyurulmaya başlanan “Planlı Yolculuklar” özelliği bugün itibarıyla İstanbul’da da kullanıma sunuldu. İlk etapta Avrupa yakasında hizmete girecek bu özelliğin daha sonrasında tüm İstanbul’a yayılacak. “Planlı Yolculuklar” özelliği sayesinde Uber kullanıcıları, uygulama içinden sadece birkaç tuşa basarak 15 dakikadan 30 güne kadar yolculuklarını önceden planlayarak belirledikleri saatte Uber araçlarının gelmesini ayarlayabiliyor. 

Yolculuğumu nasıl planlarım?

1-   uberXL’i seçin ve “Yolculuğunu önceden planla” tuşuna basın.
2-    Alınma tarihi, saati, konumu ve gideceğiniz adresi girin.
3-    Yolculuğunuzun detaylarını onaylayın ve “uberXL planla” tuşuna basın. Yolculuğunuzu aracınız yola çıkmadan önce istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
4-    Alımınızdan 24 saat ve 30 dakika önce Uber’den hatırlatma gönderilecektir. Aracınız yola çıktığında da önceden haber verilecektir. Ayrıca yolculukta katlı ücretlendirme olup olmadığının bilgisini de verilecektir.