reklamı kapat

POPÜLER

Uber elektrikli otomobil Arrival

Uber’in elektrikli otomobili göründü; 2023’te yola çıkıyor

Birleşik Krallık merkezli Arrival tarafından geliştirilen elektrikli otomobil, Uber altyapısında şekillenen ihtiyaçlara karşılık vermesi için özel olarak tasarlanıyor.

Advertisement

Otomobil üreticilerinin elektrik gücü odağında şekillendirdikleri ürün gamındaki değişim adımlarında vites artırılırken, 2030 yılına kadar pek çok önemli ismi sadece bu segmentte modeller satan oluşumlara dönüşmüş şekilde karşımızda göreceğiz. Bununla birlikte hidrojen gibi çevre dostu alternatif altyapılara da yatırımlar sürerken, tüm somut adımların uzamında en kısa sürede karbon nötr çizgisini yakalama arzusu da öne çıkıyor. Otomobil üreticilerinin yanında ulaşım ve kargo teslimat alanında hizmet veren küresel şirketlerin de filolarını tamamen elektrikli modellere dönüştüreceği süreç bizi bekliyor. Amazon ve UPS gibi önemli örneklerin ardından Uber gibi bir diğer önemli isim de bu alanda önemli adımlardan birisini 2023’te sokaklara çıkartacak. Birleşik Krallık merkezli Arrival ile özel bir elektrikli araç üretimi için ortaklığa giden Uber’in bu alandaki ilk temsilcisi neredeyse tamamlandı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uber elektrikli otomobili kullanıcı istekleri odağında tasarlanıyor

Geçtiğimiz süreçte UPS’e teslimat aracı olarak VAN modellerinin tedariğini sağlayan Arrival için de Uber’in bu binek araç projesi bir ilk niteliği taşıyor. Ticari nitelikli modeller sonrasında ilk kez bu segmentte bir modeli hayata geçirmeye hazırlanan Arrival, aracın tasarım sürecini kelimenin tam anlamıyla Uber’in donelerine göre son aşamaya taşıyor. Paylaşılan görseller ışığında pazardaki elektrikli araçlardan tasarım olarak tamamen ayrıştığını gördüğümüz bu otomobil, Uber’in 2025 yılından itibaren tüm filosunu elektrik odaklı modellerle değiştirme planında çok büyük bir rol üstleniyor. Şimdilik teknik nitelik bazında herhangi bir bilgisi paylaşılmayan aracın 2022 içerisinde adından söz ettireceğiyle ilgili mesajlar da dikkat çekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili video

Dacia Spring Electric