reklamı kapat

POPÜLER

Xbox

Ücretsiz oyunlar için Xbox Live Gold zorunluluğu kaldırıldı

Yazılım devi Microsoft, beklenen adımı sonunda attı ve ücretsiz oyunlar için Xbox Live Gold zorunluluğu kaldırıldı. Peki bu ne anlama geliyor?

Bu şu anlama geliyor, artık ücretsiz oyunları multiplayer oynamak için Xbox Live Gold aboneliğine gerek olmayacak. Ücretsiz oyunlar için multiplayer yani çok oyunculu kısım tamamen ücretsiz olacak.

PC tarafında bu başında beri böyle olmasına rağmen Xbox ve PlayStation tarafında multiplayer için ücret ödenmesi gerekiyor. Bu durum maalesef halen ücretli oyunlar için değişmiyor.

Konu hakkında Xbox Türkiye’nin açıklaması ise şöyle:

“Şu andan itibaren tüm Xbox oyuncuları bu ücretsiz oyunlar ve daha fazlasına Live Gold aboneliği olsun veya olmasın erişebilirler “

Peki burada tam olarak hangi oyunlardan bahsediyoruz? Süreçte resmi olarak hazırlanan sayfaya buradan ulaşabilir ve çoğu bilindik olan ücretsiz oyunları inceleyebilirsiniz. Listede APEX ve Fortnite gibi çok popüler ve büyük yapımlar da yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xbox Live Gold hamlesi umuyoruz ileride tüm oyunlar için geçerli olur

Ancak bunun şimdilik çok olası olmadığını belirtelim. Konsol tarafında sağlanan ortak altyapının bazı giderleri bulunuyor ve firmalar bunu kullanıcılardan almaya devam edecek gibi görünüyor.

Ücretsiz oyunlar için multiplayer ücretinin kaldırılması, birçok oyunun kullanıcı sayısını ciddi olarak artıracaktır.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept