reklamı kapat

POPÜLER

dims

Ufak gövdede çok sayıda özelliği barındıran synthesizer: Uno [Video]

IK Multimedya, MIDI kontrolörleri, mikserler ve cihaz arayüzleri dahil olmak üzere çok çeşitli müzik donanımları ile biliniyor. Şirket, ilk analog synthesizer’i tanıttı. Uno olarak adlandırılan kompakt boyuttaki synthesizer’i İtalyan şirket Soundmachines iş birliğinde geliştirilmiş durumda.

Synthesizer (Sentezleyici)’nin ne olduğunu kısaca bahsedelim. Synthesizer (Sentezleyici, kısaca Synth) farklı türde bir müzik yaratmak ve elektriksel sinyaller üretmek için kullanılan bir müzik aletidir. Üretilen sinyaller bir enstrüman amfisi, hoparlör ya da kulaklık aracılığıyla sese dönüştürülüp duyulur hale gelir. Synthesizer ile var olan çalgı (piyano, flüt vb) ve doğadaki sesleri (kuş, rüzgar, dalga) yeniden üretmek mümkün olduğu gibi, tamamen özgün yeni soundlar yaratmak da mümkün.

Cihazda kolay programlama için bir ton manuel kontroller yer almasına rağmen, küçük bir ayak izine de sahip. Hem yeni başlayanlar hem de profesyonel kullanıcılara yönelik geliştirilen cihazda iki oktav değerine duyarlı bir klavye bulunuyor. 100 farklı önayarla birlikte seçilebilir ölçekleri bünyesinde barındıran cihazda analog ses destekli güçlü synth motoru yer alıyor.

Synthesizer’ın yurt dışındaki satış fiyatı ne olacak?

İki bağımsız voltaj kontrollü osilatörün karşımıza çıktığı cihaz temmuz ayında 200 dolardan satışa sunulacak.

Video