reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

J.K. Rowling Harry Potter

J.K. Rowling’in Harry Potter özrü

Harry Potter serisini kaleme alan ve büyülü bir dünyanın kapılarını aralayan J.K. Rowling her sene 2 Mayıs’ta paylaştığı özürlere bir yenisini ekledi. Bu sefer pek çok kişiyi gözyaşlarına boğan kararı için af diledi.

Advertisement

Kısaca bahsetmek gerekirse, 2 Mayıs Harry Potter’ın dünyasında Hogwarts Savaşı‘nın yaşandığı tarih. Sevilen pek çok kahraman Voldemort’a karşı mücadele ederken can verdi. Hem kitabın okuyucularını hem de film serisinin izleyicilerini üzüntüye boğdu. Son dört senedir J.K. Rowling, Twitter’ı hayranlardan özür dilemek için kullanıyor. Her seferinde gündemi meşgul etmeyi başaran bu özrü de Hogwarts Savaşı’nın gerçekleştiği gün olan 2 Mayıs‘ta dile getiriyor.

Dördüncü senede ünlü yazar bu kez savaş sırasında değil, ondan çok daha önce ölen bir karakteri öldürdüğü için af diledi. Bu karakter ise Dobby oldu. Başarılı yazar “Yine o yıldönümü geldi. Bu sene Hogwarts Savaşı’nda kaybetmediğimiz bir karakteri öldürdüğüm için özür dileyeceğim. Çünkü Dobby savaşı kazananları kurtarabilmek için can verdi.” sözlerini paylaştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Harry Potter sevenlerin favorilerinden biri olan Dobby’nin ölümü serinin en duygusal anları arasında yer alıyor. Rowling, Dobby’den önce Remus Lupin, Fred Weasley ve Severus Snape‘i öldürdüğü için de özür dilemişti. Bakalım gelecek senenin şanslı karakteri kim olacak?

İlginizi çekebilir

Fantastik Canavarlar 2 fragmanı