reklamı kapat

POPÜLER

Harry Potter J.K. Rowling

J.K. Rowling’in onayladığı Harry Potter teorisi

Dünya genelinde büyük bir hayran kitlesine sahip olan Harry Potter serisine dair yeni bir detay ortaya çıktı. Serinin yazarı J.K. Rowling hayranlardan birinin Twitter’da paylaştığı teorinin doğru olduğunu onayladı.

Öncelikle kısaca bahsi geçen hayran teorisinden bahsedelim. Bildiğiniz gibi Harry Potter seriye ismini veren karakter olsa da, onunla birlikte pek çok ana karakter bulunuyordu. Bunlardan biri de Hermione‘ydi. Fakat seri beyaz perdeye uyarlanmadan önce bu karakterin isminin nasıl okunduğuna dair bir kafa karışıklığı söz konusuydu. Herkes başka bir okunuşun doğru olduğunu iddia ediyordu. Bu süreç Harry Potter The Goblet of Fire‘daki ufak bir bölümle açıklığa kavuşmuştu. Hayranların bir kısmı J.K. Rowling’in bu sahneyi sadece Harry Potter sevenlere Hermione’nin isminin nasıl okunduğu öğretmek için yazdığını düşünüyordu. Görünen o ki bu teori doğruymuş! J.K. Rowling bu teorinin özetlendiği bir tweeti alıntıladı ve “Teori doğru” sözlerini paylaştı. Böylece uzun zamandır merak edilen bir konu daha açıklığa kavuşmuş oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öte yandan bazı Twitter kullanıcıları bunun aslında J.K. Rowling’in aklına gelmediğini ancak teoriyi okuduktan sonra mantıklı bularak en başından beri niyeti buymuş gibi lanse ettiğini düşünüyor. Açıkçası hangi tarafın haklı olduğunu bilmiyoruz fakat teknik olarak bir teori daha doğrulanmış oldu.

İlginizi çekebilir

Fantastik Canavarlar 2 fragmanı