reklamı kapat

POPÜLER

air33
air33
air33
air33

Ultra hafif katlanabilir elektrikli bisiklet: AIR33 [Video]

Trafik sorununa çözüm amacıyla geliştirilen elektrikli bisikletlere bir yenisi daha eklendi. Kickstarter üzerinden fon desteği toplamaya başlayan AIR33 isimli bisiklet, hafif ve katlanabilir tasarımıyla göze çarpıyor.

350 wattlık motoru bünyesinde barındıran bisiklet pedal veya tamamen elektrikli motoru yardımıyla kullanılabiliyor. En hafif ve en uygun katlanabilir elektrikli bisiklet olarak lanse edilen AIR33, 149,86 x 100,33 x 58,42 mm boyut ölçülerindeki bisikletin pili tam şarj edildiğinde pedal desteğiyle birlikte yaklaşık 56 kilometre yol katedebiliyor. Gösterge ekranı üzerinden pil, hız ve mesafe hakkında kullanıcıları bilgilendiren bisiklet, suya karşı dayanıklı bir gövdeye sahip.

Hızlı şarj desteğiyle 2 saat gibi bir sürede şarj edilebilen AIR33’te hırsızlık vakalarına karşı kilit özelliği de bulunuyor. Şimdiye kadar yaklaşık 69 bin dolar fon desteği toplayan bisikletin üretime geçebilmesi için toplamda 75 bin dolar fon desteği toplaması gerekiyor. 15 kilogram ağırlığındaki bisilet yeterli fon desteğini toplayabilirse 40 kilometre menzil katedebilen modeli 799 dolardan, 56 kilometre menzil katedebilen modeli ise 999 dolardan önümüzdeki yılın şubat ayında tanıtılacak.

VİDEO