reklamı kapat

POPÜLER

polis

Ultra lüks polis araçları İstanbul’da göreve başladı

Dün suç örgütlerinden ele geçirilen lüks araçların İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne polis aracı yapılması için verildiği ortaya çıkmıştı.

Türkiye’de dün de aktardığımız üzere son dönemde çok sayıda suç operasyonu yapılıyor, bu operasyonlar ile çok sayıda suçlu yakalanarak büyük suç örgütleri / suç çeteleri çökertiliyor. Bu operasyonlar kapsamında çok sayıda lüks araç da ele geçiriliyor, bu araçların bir bölümü artık İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapıyor. Bugün yapılan paylaşımlar ile beraber İstanbul yollarında karşımıza çıkmaya başlayan araçlar, bazı kişiler tarafından oldukça eleştiriliyor. Bu ultra lüks araçların bakım masraflarının ve yakıt sarfiyatlarının çok yüksek olduğu aktarılıyor, bu modellerin satılarak yerine çok sayıda normal aracın (Egea vb. gibi) alınması gerektiği düşünülüyor. Bu konuda dün bir paylaşım yapan Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, aşağıdaki video ile beraber şunları aktarmıştı: “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren bizden hep şu sözü duydunuz: Türkiye’nin Huzuru…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İstanbul Emniyet Müdürlüğümüzün organize suç örgütlerine karşı gerçekleştirdiği başarılı operasyonlar sonucu 23 araç ele geçirilmişti. Mahkeme kararınca da bu araçlar emniyetimize verildi. Artık bundan böyle bu araçlar, suç örgütlerinin değil; polisimizin emrinde, Milletimizin hizmetinde olacaktır! Ülkemizin huzuru için canla başla çalışan kahraman polislerimizin her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Birliğimiz, beraberliğimiz ve huzurumuz daim olsun.” Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polislerin kullanabileceği yeni araçlar arasında Ferrari, Porsche, Bentley, Mercedes-Benz, Volvo, Audi ve Land-Rover imzalı çok sayıda lüks model yer alıyor.

 

Ultra lüks polis araçları kadar bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu