reklamı kapat

POPÜLER

Unity oyun motoru

Unity oyun motoru ile hazırlanan etkileyici çalışma: “Enemies”

Birçok oyuna temel olan Unity oyun motoru ile hazırlanan etkileyici bir çalışma yayınlandı. Bu örnek videoya Enemies adı verildi.

Unity oyun motoru, oyun yapımı ile ilgilenen birçok kişinin ilk tercihleri arasında yer alıyor. Epic Games’in Unreal Engine oyun motoru ile beraber inanılmaz yaratıcı çalışmalara temel olan motor, bu sefer Enemies isimli video ile gündemde. Unity’nin ödüllü “Demo Team” ekibi tarafından hazırlanan bu yukarıda izleyebileceğiniz videonun en etkileyici yanı, özellikle dijital karakter oluşturma konusunda gelinen en son seviye. Yeni geliştirilen özel sistemler ve iyileştirmeler ile artık Epic’in detaylarına burada yer verdiğimiz Meta Human’ı gibi çok gerçekçi dijital insanlar oluşturulmasına imkân tanıyan oyun motoru, geliştiricilerin hayal gücünü daha da iyi şekilde destekleyebiliyor.

Bu tarz dijital karakter oluşumları artık hiç olmadığı kadar önemli durumda. İlerleyen dönemde özellikle metaverse geleceği özelinde gerçekçi dijital avatarlar daha fazla ses getirecek. Yeni nesil teknolojiler ve donanımlar sayesinde de “hareket edebilen” dijital karakterleri gerçeğinden ayırmak neredeyse imkânsız olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oyun geliştirmek istiyorsanız öncelik vermeniz oyun motorları arasında başı çeken Unity, 2022’de de çok ciddi şekilde ses getirecek gibi görünüyor. Bu arada elbette Unreal Engine de boş durmuyor. Özellikle Unreal Engine 5 ile beraber grafik kalitesinde büyük bir artış sunulmuş durumda.

Unity oyun motoru ile hazırlanan video yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın