reklamı kapat

POPÜLER

Unreal Engine 4 oyun motoru artık ücretsiz!

Dünyaca ünlü oyun motoru Unreal Engine’in geliştiricisi Epic, normalde aylık 19 dolar üyelik ücreti bulunan Unreal Engine 4’ün bundan böyle ücretsiz olarak kullanılabileceğini duyurdu

Yapılan açıklamaya göre Unreal Engine 4’ün tüm özellikleri ücretsiz olarak herkes tarafından kullanılabilecek. Geliştiricilerin yayınladığı oyunlar 3.000 dolardan fazla gelir elde etmeye başladığında Epic yüzde 5 oranında telif hakkı ücreti almaya başlıyor. Dolayısıyla geliştirici kazandıkça Epic de kazanıyor; ancak eğer geliştiricinin oyunu yeterli ilgiyi göremezse bu kez Epic’e herhangi bir ödeme yapılmıyor. Unreal Engine 4 ile Xbox One, PlayStation 4 ve Linux-SteamOS oyunları geliştirilebiliyor.

Peki oyun motoru ücretsiz olmadan önce yıllık üyelik satın alanlara ne olacak? Epic o kullanıcılar için de bir iyilik düşünmüş. Yıllık üyelik alanlara 30 dolar değerinde hediye çeki veriliyor ve bu hediye ile Unreal’ın marketinden harcamalar yapılabiliyor. Unreal’ı ücretsiz olarak indirmek için tek yapmanız gereken Epic’in sitesine giriş yapmak ve indirme kısmından gerekli dosyaları bilgisayarınıza yüklemek oluyor.