reklamı kapat

POPÜLER

The Matrix Awakens

Dijital Keanu Reeves, The Matrix Awakens içinde soruyor: “Neyin gerçek olduğunu nasıl bileceğiz?”

Dünyanın en büyük oyun firmalarından Epic Games, Unreal Engine 5 özelinde bir The Matrix Awakens isimli Xbox Series X / S ve PlayStation 5 demosu hazırladı.

Yeni nesil oyun oluşturma motoru Unreal Engine 5, sunduğu imkanlar ile adeta nefes kesiyor. Yeni motor ile sınırları gerçek anlamda zorlayan ve görsel kaliteyi ciddi şekilde yukarıya taşıyan Epic Games, bunu göstermek adına dikkat çekici bir adım atıyor.

Bu adımın arkasında tam olarak “ücretsiz” Unreal Engine 5 teknoloji demosu The Matrix Awakens yer alıyor. 9 Aralık tarihli The Game Awards kapsamında Xbox Series X / S ve PlayStation 5 için kullanılabilir olacak demo, 29 GB boyutunda ve şu an ön yükleme yapılabiliyor.

Türkçe olarak “MATRIX UYANIYOR: BİR UNREAL ENGINE 5 DENEYİMİ” olarak adlandırılan demo için Xbox tarafı şu açıklamayı yapıyor:

“Bu ücretsiz, sınırları zorlayıcı sinematik ve gerçek zamanlı teknoloji demosunda UE5 ile interaktif hikâye anlatımının ve eğlencenin geleceğine bir bakış at. Epic Games ve ortaklarının yanı sıra Lana Wachowski’nin de dâhil olduğu orijinal film ekibi üyeleri tarafından oluşturulan ‘MATRIX UYANIYOR: BİR UNREAL ENGINE 5 DENEYİMİ’, Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss’un performanslarını içeren Matrix’in gerçekliği büken evrenine vahşi bir yolculuk sunuyor.

Unreal Engine 5’in gücünü Xbox Series X/S ile birleştirince nelerin mümkün olduğunu görmek ister misin? Şimdiye kadarki en ikonik aksiyon serilerinden birinin dünyasına adım at. ‘MATRIX UYANIYOR: BİR UNREAL ENGINE 5 DENEYİMİ’ni şimdi ön yüklemeyle indir. 9 Aralık tarihinde deneyimin sunulacağı The Game Awards Töreni için beklemede kal!”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

The Matrix Awakens demosu grafiksel olarak nefes kesecek gibi görünüyor

İlk kısa tanıtım fragmanını yukarıda gördüğünüz demoda dijital Keanu Reeves soruyor: “Neyin gerçek olduğunu nasıl bileceğiz?” Gerçekten Unreal Engine 5 ile grafiksel anlamda sınırlar zorlanıyor. Bu konuda hemen aşağıdaki teknolojiye bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

The Matrix Awakens demosunda tam olarak ne tarz bir içeriği olacağını henüz bilmiyoruz. Ancak biliyorsunuz yeni Matrix filmi kapıda bulunuyor.