reklamı kapat

POPÜLER

Unutulmaz dünya rekorlarında bugün: 90 kilo “saçla” kaplanan FIAT 500 [Video]

Klasikler arasına girmiş FIAT 500 otomobilini yaşam tarzını yansıtmak için kullanan bir kuaför, ortaya bir dünya rekoru çıkartmayı başarmış.

FIAT‘ın otomobil tarihinde ikon listesine soktuğu 500, İkinci Dünya Savaşı sonrasındaki 20 yıllık süreçte başarılı olmuş süper mini otomobillerden bir tanesi. 2017 itibarıyla 60 yıllık bir tarihi geride bırakan modelini bugün bir aile olarak kullanıcılarla buluşturan FIAT, güncellikle gelenekselliği bir arada tutmaya çalışıyor. S versiyonuyla içerisindeki performans karakterini de ortaya koyan 500’ün bağımsız performans garajları tarafından da sevildiğini biliyoruz. Aralıklarla modifiye edilmiş haliyle karşımıza çıkan aracın, 1957 ile 1975 yılları arasında üretilmiş versiyonları bugün klasikler arasında yerini almış durumda. Dört milyona yaklaşan adetle dünyanın en çok satan modelleri arasında da olan 500’ün şu anda bakmakta olduğunuz haliyse hiç hatırlamak istemeyeceğiniz otomobiller arasında yer almaya aday.

FIAT 500 dünyanın en saçlı otomobili

Dış bölümünden içerisine kadar tamamı insan saçıyla kaplanan bu model, üzerinde ekstra 90 kiloluk bir ağırlık taşıyor. Yoğunlukla kadın saçlarının kullanılarak yapıldığı söylenen projenin sahibiyse tahmin edebileceğiniz üzere bir kuaför. Maria Lucio Mugno isimli bu kuaför, dükkanında müşterilerinden topladığı saçları bir araya getirerek yaşam tarzını diğer insanlara göstermek amacıyla projeyi hayata geçirmiş. 150 saatlik bir işlemin ardından şu anda görmekte olduğumuz halini alan araç için ikinci adımsa Guinnes’e başvurmak olmuş. Sonuç olarak da karşımıza dünyanın en saçlı otomobili rekoruna sahip FIAT 500 çıkmış. Belirli aralıklarla saçlarına bakım yapılan bu FIAT 500’e sizce, uzun saç mı yoksa kısa saç mı daha çok yakışır?

VİDEO

İLGİLİ HABERLER