reklamı kapat

POPÜLER

FIAT

Üretime hız verildi; FIAT cephesinden kredi teşviki hakkında önemli açıklama

Üç banka tarafından alınan kredi faizi kararını değerlendiren FIAT Marka Direktörü Altan Aytaç, sürecin olumlu yansıma yapacağına işaret ediyor.

Türkiye’deki otomobil pazarının teşviklerin sona ermesinin ardından son aylarda yaşadığı inanılmaz daralmanın nerede doğru gideceği herkesin aklını kurcalayan sorunlardan birisiydi. Hükümet cephesinden uzun bir süre beklenen iyileştirme hamlesinin gelmemesiyle birlikte üreticilerin özellikle son birkaç ayda kendi içlerinde çözümler üretme arayışına girmeye çalıştığına şahit olduk. Kaos ortamına doğru ilerleyen sürecin rahatlatması adına beklenen adımsa hafta içerisinde geldi. Üç kamu bankasının girişimiyle Türkiye’de üretim yapan otomotiv markaları için başlatılan taşıt kredisi faiz oranları kampanyası yerel basında büyük yankı buldu. Faizlerin yüzde 0,49 ile yüzde 0,69 arasına çekilmesini takiben; bankalar ile otomotiv markaları arasında yapılan işbirliğine dahil olan Fiat, sürece binek sınıfın yanında hafif ticari araç modelleriyle dahil olan tek marka olarak öne çıktı. Konuyu değerlendiren Fiat Marka Direktörü Altan Aytaç, “Kamu bankalarının sağladığı avantajlı faiz seçenekleri ile oluşan kredi kampanyaları yılın son çeyreğine önemli bir hareket getirecek ve pazarı büyütecektir. Fiat markası olarak Ekim ayında devreye aldığımız kampanyalarla yılın son çeyreğinde taşıt sahibi olmak isteyen tüketicilere kaçırılmayacak fırsatlar sunuyoruz.” dedi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kredi kampanyası FIAT üretimini hızlandırdı

Aytaç; Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank merkezli olarak yürütülen süreçle açıklamalarının devamında; “Yılın son çeyreğine girerken taşıt sahibi olmak isteyen tüketicilerin bu fırsattan azami oranda yararlanmasını istiyoruz. Ekim ayında Fiat showroomlarında her bütçe ve ihtiyaca uygun farklı ödeme seçenekleriyle çok özel fırsatlar tüketicileri bekliyor. Yaşanan gelişmeler yılın son bölümünde pazara önemli bir hareketlilik getirecek ve pazarı büyütecektir. Bu doğrultuda, yıl sonunda pazarın 450 bin adedin üzerine çıkmasını bekliyoruz. Fiat markası olarak satışını gerçekleştirdiğimiz otomobil ve ticari araçların yüzde 95’i yerli üretim modellerden oluşuyor. Markamıza ait modellerin üretimini gerçekleştiren Tofaş Fabrikası, yaşanan olumlu gelişmeler doğrultusunda üretime hız verdi.” ifadelerine yer verdi.

Kampanya kapsamında, Fiat’ın Doblo ve Fiorino modellerini tercih eden tüketiciler 120 bin TL tutar ve 60 aya kadar vadeli taşıt kredisine yüzde 0,49 faiz oranıyla sahip olabilecekler. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank üzerinden kullanılabilecek bu koşullarda; Egea Sedan, Egea HB ve Egea SW modellerini tercih eden tüketiciler ise 120 bin TL’lik tutar ve 30 aya kadar vade seçeneğiyle yine yüzde 0,49 faiz oranıyla ulaşabilecek. Sunulan kredi koşulları yerine araçlarını peşin olarak satın almayı düşünen tüketiciler ise Fiat bayilerinde yine oldukça avantajlı nakit ödeme fırsatlarından yaralanabilecekler. Fiat Egea’ya Ekim ayı boyunca 76 bin 400 TL’den başlayan fiyatlarla sahip olunabilecek.