reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Nova 5

Üst düzey özellikleriyle Huawei Nova 5 ortaya çıktı

Akıllı telefon pazarında fırtına gibi esen Huawei’nin yeni bir modeli daha ortaya çıktı. Detayları sızan Huawei Nova 5, teknik olarak iddialı geliyor.

İlk defa detaylı şekilde gündeme gelen Huawei Nova 5, Nova 3 modelinin üzerine konumlanıyor. 4 rakamı Çin’de uğursuz kabul edildiği için 5 takısıyla karşımıza çıkan model, sızan kılıfta görüldüğü üzere arkasında üçlü bir kamera kurulumu taşıyor. Parmak izi sensörünün ekrana entegre edileceği cihaz, büyük ihtimalle damla çentik taşıyor. 3.5 mm kulaklık girişine sahip olduğu görülen telefon, teknik olarak 6,39 inç Full HD+ AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Gücünü Kirin 980 işlemciden ve en az 6 GB RAM’den alacak model, 3.500 mAh pil taşıyacak deniyor. Modelin önünde Sony IMX576 sensörlü 25 megapiksel kamera yer alacağı belirtilirken, arka kamera oldukça çok daha iddialı duruyor. Burada 12 megapiksel Sony IMX380 geniş açı + 48 megapiksel Sony IMX586 ana + Sony IMX316 ToF sensörlü bir kurulumun yer aldığı belirtiliyor. Bu kamera sistemiyle fotoğraf kalitesinin çok yüksek olmasını beklediğimiz telefon, bunlar haricinde bir detay taşımıyor.

Huawei Nova 5

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Nova 5 dikkat çekeceğe benziyor

Göz alıcı geçişli renk seçeneklerinin olacağına kesin gözüyle bakılan Nova 5, merak oluşturan cihazlar arasına yerleşmiş durumda. Telefonun fiyat hakkında ise henüz bir açıklama yer almıyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Firmanın özel veri aktarım sistemi