reklamı kapat

POPÜLER

Uygun fiyata aktif gürültü engelleme destekli kablosuz kulaklık; Honor Magic Earbuds incelemesi

HONOR MAGIC EARBUDS PERFORMANS

Honor Magic Earbuds, uygun bir fiyat etiketine sahip olsa da ses performansıyla da dikkat çekiyor. Pek tabii ses performansında en üst düzey bir ses performansı vadetmese de kulaklık günlük bir kullanım için gayet yeterli bir performans sergiliyor. Farklı türlerde müzikler dinlediğimiz kulaklıkta tiz performansının daha iyi olmasını beklerdik. Özellikle son seviyesinde tiz performansı düşerken ses seviyesi kısıldığında kulaklık daha iyi tiz performansı sergiliyor. Kulaklıkta bas performansını da orta düzeyde bulduk. AirPods modeliyle karşılaştırdığımızda Kulaklık gürültü engelleme özelliğiyle fark yaratıyor. Normalde yüksek fiyatlara satılan kulaklıklarda karşımıza çıkan aktif gürültü engelleme özelliği bu kulaklıkta karşımıza çıkması açıkcası bizi sevindirdi.

Gürültülü ortamlarda test ettiğimiz aktif gürültü engelleme özelliği gayet başarılı bir performans sergiledi. Arka plandaki gürültüyü en aza indiren kulaklık özellikle metro, otobüs ve uçak gibi yolculuklarda daha keyifli müzik dinlemeye imkan tanıyor. Kulaklıkta merak edilen noktalardan bir diğeri de mikrofon kalitesi. Çoğu kablosuz kulaklıkta mikrofon kalitesi yetersiz oluyor ve konuşmalarda ses karşı tarafa net bir şekilde iletilmiyor. Honor imzalı kulaklık da ise böyle bir sorunla karşılaşmadık ve bu durum bizi epeyce mutlu etti. Rahatlıkla telefon görüşmeleri gerçekleştirdiğimiz kulaklığın mikrofon kalitesi de başarılı. Kulaklıkta pil ömrü performansı da önemli noktalardan biri.

Honor’un belirttiğine göre kulaklık ANC özelliği kapalıyken 3.5 saat, gürültü engelleme özelliği açıkken ise 3 saate varan müzik deneyimi sağlanıyor. Açıkcası biz pil ömrü performansının daha iyi olmasını gerektiğini düşünüyoruz. Şarj kutusuyla birlikte kulaklıkta pil ömrü süresi 13 saate kadar çıkıyor. USB-C bağlantısına destek veren kulaklık 1,5 saatte şarj edilebiliyor.  Sonuca gelecek olursak Honor Magic Earbuds, aktif gürültü engelleme özelliğini uygun bir fiyattan kullanıcılara sunmasıyla öne çıkan bir kablosuz kulaklık. Ses performansında da en iyiyi arayan biri değilseniz Honor Magic Earbuds gerçekten de satın alınmaya değer bir kulaklık.