reklamı kapat

POPÜLER

Uzaylılar geri döndü: Independence Day 2’nin ilk fragmanı yayında [Video]

Dünyanın sonu gelmek bilmedi ancak bu kavramla çekilen filmlerin ardı arkası kesilecek gibi durmuyor. Bu sefer dünyanın sonunu getiren film ise 20 yıllık bir efsane. 1996 yapımı Independence Day‘in devam filmi Resurgence, yine insanlığın “onların” karşısındaki çaresizliğini gözler önüne sermeye geliyor.

İçinde birçok klişeyi ve mantıksızlığı barındırsa da zamanın ötesindeki efektleriyle devrim yaratan Independence Day, yine bomba gibi sahnelere sahip. Roland Emmerich o çok sevdiği patlama sahnelerini bol kesenden kullanmışa benziyor. Son teknolojik silahlar, dev savaş gemileri ve öncekinden çok daha güçlü bir uzay teknolojisi. İnsanlık uzay teknolojisini kısmen kullanmayı başarmış görünse de “onlara” karşı şansları hemen hemen hiç yok. Üstelik kaderimiz bu kez Will Smith’in elinde değil.

Bir önceki filmden 20 yıl sonrasını anlatan Independence Day: Resurgence’ın oyuncu kadrosunda Jeff Goldblum, Brent Spiner, Vivica A. Fox ve Bill Pullman’ın yanında Liam Hemsworth, Maika Monroe ve Charlotte Gainsbourg gibi yeni eklenen isimler bulunuyor. 24 Haziran 2016‘da vizyona girecek olan Independence Day: Resurgence için yayınlanan ilk fragmanı hemen yukarıdan izleyebilirsiniz.