reklamı kapat

POPÜLER

Valve, Steam Controller’ı tanıttı

Eğlence anlayışını oturma odasına taşıyan Valve‘in açıklamaları peşi sıra gelmeye devam ediyor. Linux tabanlı işletim sistemi Steam OS‘ten sonra Steam Box konsolu görücüye çıkan yetkililer, şimdi de sıra dışı tasarımıyla dikkat çeken Steam Controller‘ı duyurdu.
Ana hatlarıyla klasik oyun kontrolörlerine benzeyen cihazın yön ve hareket butonlarının yerinde touchpad gibi kullanılabilen dokunmatik, tıklanabilir alanlar mevcut. Böylelikle bilgisayar bazlı temel oyunlar konsol üzerinde kolaylıkla oynanabiliyor. Orta bölümde yer alan yüksek çözünürlükteki dokunmatik ekran ile menü ve sayfalar arasında gezebilmek mümkün.
a1
Ayrıca geliştiricilerin API ayarlarına uygun düzenlemeleri ile ekranın yetenekleri arttırılabilecek. Dokunmaya duyarlı sensörlerle donatılan ürün kusursuz bir geribesleme sağlayarak üst seviye deneyim sunacak. Toplamda 16 adet butonu bulunan kontrolör, sıra dışı tasarım ve fonksiyonel özellikleriyle öne çıkmayı başarıyor. Beta programı kapsamında test edilecek cihazın sektöre yeni bir soluk getirmesi bekleniyor.
a2

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Valve, Steam Controller’ı tanıttı” için bir cevap

  1. RogueLine dedi ki:

    süper