reklamı kapat

POPÜLER

Steam Deck

Valve Steam Deck’in yeni satış tarihleriyle ilgili bilgiler ortaya çıktı

Kısa bir süre önce duyurulan Valve Steam Deck taşınabilir oyun konsolunu satın almayı düşünüyorsanız size üzücü bir haberimiz var.

Bu yılın sonlarına doğru satışa sunulması beklenen konsolu şu anda satın almak isterseniz sevkiyatının önümüzdeki yılın ikinci çeyreğinde yapılacağı belirtiliyor. 64 GB ve 256 GB’lık modeller için bu geçerliyken 512 GB’lık modeli satın almak isterseniz daha da fazla beklemeniz gerekiyor. 512 GB’lık modelin önümüzdeki yılın temmuz-eylül aylarını kapsayan aylarda satışa sunulacağı söyleniyor. Steam’in internet sayfasına göre şirket bu yılın aralık ayına kadar sipariş davetiyeleri göndermeyi planlıyor. Steam’in daha sonrasında bu rezervasyonları siparişlere dönüştürmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Valve Steam Deck ne gibi özellikler sunuyor?

7 inç 1280×800 piksel dokunmatik ekranla gelen cihazın sağ ve sol tarafında ise analog kontrolcü yer alıyor. Konsolda  dört çekirdekli AMD Zen 2 GPU ve AMD RDNA 2 grafik işlemcisi bulunuyor. 16 GB LPDDR5 RAM ile donatılan oyun konsolu, üç farklı versiyona sahip. 399 dolarlık versiyonda 64 GB eMMC depolama, 529 dolarlık versiyonda 256 GB NVNMe SSD depolama, 649 dolarlık versiyonda ise 512 GB NVNMe SSD yer alıyor. Modelde aynı zamanda microSD üzerinden artırılabilir hafıza sunuluyor. Cihazla ilgili detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlginiz Çekebilir

BMW’nin dikkat çeken fütüristik elektrikli motosiklet modeli