reklamı kapat

POPÜLER

Venedik - Google Street View

Venedik, Google Street View ile ayağınıza geldi

Google, dünyayı bizler için küçültmeye devam ediyor. Google Street View‘a henüz eklenen sokakları, kanalları ve köprüleri ile Venedik, bu romantik kenti görmek isteyenleri turistik bir tura davet ediyor.
Venedik - Google Street View
Mimarisi, eşsiz atmosferi ve gondollarıyla ünlü Venedik, 117 adadan oluşuyor. 150 kanal ve yaklaşık 400 köprüye sahip yüzen şehri baştan başa gezmek için, önce uçuş ve otel rezervasyonu sonra da vize başvurusu yapmak gerek ama şimdi bir alternatifiniz daha var: Street View.
Venedik - Google Street View
Standart Street View projelerinden biraz daha zorlu bir süreç olan Venedik’te görüntü toplayabilmek için Google, Street View otomobilini bırakmak zorunda kalmış ve çekimleri zaman zaman yürüyerek zaman zaman da gondolla gezerek tamamlamış. Aslında “gezmek” eylemi biraz hafif kalıyor çünkü Google Blog‘da ifade edildiğine göre Google Street View kamerasıyla 412 km yürüyerek, yaklaşık 184 km yol ise botla kaydedilmiş. Hemen aşağıda, Venedik sokaklarını kaydeden Street View’a ait kamera arkası görüntülerini izleyebilirsiniz.

VİDEO: