reklamı kapat

POPÜLER

Vine kullanıcılarının yeni yuvası Giphy oluyor

Küçülme çalışmalarına başlayan Twitter geçtiğimiz günlerde ilk kesintiyi Vine ile yapmıştı. Giphy yakında kapatılacak uygulamanın kullanıcılarına bir kolaylık sunmaya hazırlanıyor.

Twitter son zamanlarda satın alınacağına dair haberlerle gündeme geliyordu. Maddi sorunları aşamayan firma iş gücünü azaltarak hayatta kalma mücadelesi veriyor. Çalışanların %9‘unu işten çıkartacak olan Twitter bu konuda ilk hamlesini Vine’ı kapatarak yapıyor. Sevilen bu sosyal mecra site olarak varlığını sürdürecek. Böylece Vine kullanıcıları videolarını indirme fırsatına sahip olacak. Site aynı zamanda bir arşiv görevi üstlenecek.

Tüm bunların ardından son zamanlarda popülerliği giderek artan Giphy‘den de kullanıcıları sevindiren bir haber geldi. Giderek popülerleşen bu mecra Vine kullanıcılarına arşivlerini video ve GIF olarak kendi sitelerine aktarma imkanı tanıyacak. Yapılan açıklamada “Eğer Giphy hesabınız varsa yeni özelliğimiz ile birlikte yarattığınız Vine’ları sitemize aktarabileceksiniz. Orijinal içeriklere (sesli) video formunda ulaşabileceğiniz gibi, hazırlanan GIFler diğer kullanıcılar tarafından da paylaşılabilir olacak.” sözleri yer aldı.

Bu servisten yararlanabilmek için Vine’daki URL’nizi Giphy hesabınıza eklemeniz yeterli olacak. Size ait tüm Vine’lar otomatik olarak Giphy profiline transfer edilecek. Eğer birden fazla Vine hesabını bağlamak istiyorsanız, bunun için Giphy ile irtibata geçmeniz gerekecek. Vine ve Giphy hesaplarınızı bağlamak için buraya tıklayabilirsiniz.