reklamı kapat

POPÜLER

Vivaldi Razer Chroma

Vivaldi tarayıcı Razer Chroma desteğiyle interneti renklendiriyor

Renkli ışıklara sahip klavyeleri hepimiz seviyoruz. Razer Chroma özellikli herhangi bir cihaz kullanıyorsanız Vivaldi tarayıcı kullandığınızda, örneğin Facebook’u ziyaret ettiğinizde Chrome klavyenizi mavi renkte parlamasını sağlıyor.

Vivaldi tarayıcının son sürümünü kullanarak Razer Chroma özellikli bir cihaz ile ziyaret ettiğiniz internet sitesine bağlı olarak çevrenizi farklı renklerle aydınlatabilirsiniz. İnternet tarayıcıya gelen bu yeni özellik ile ekranınızdaki sitenin renkleri dinamik olarak senkronize oluyor ve cihazlarınız girdiğiniz siteye göre renk değiştiriyor. Twitter’a girdiğinizde çevreniz mavi ışık ile renklenirker, söz konusu YouTube olduğunda kırmızı ışıklar yanıyor.

Kullanıma sunulan bu yeni özelliği etkinleştirmek de oldukça kolay. Vivaldi ayarlar bölümünü açın ve temalar seçeneğine tıklayın. “Razer Chroma entegrasyonunu etkinleştir” seçeneği üzerinden aktif edeceğiniz cihazı (klavye veya fare) seçin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oyun deneyimini kişiselleştiren ışıklı klavye ve mouse’ları tarayıcıya entegre etmek internet üzerinde gezme deneyimini geliştiriyor. Razer Chroma ile olan bu entegrasyon, kullanıcının oyun stiline ve bireyselliğine ise uyumlu olarak gezinmeyi sağlıyor.

Vivaldi ve Razer ortaklığı alışılmadık gözükse de, Vivaldi farklı ortaklıklarıyla bilinen bir şirket olarak karşımıza çıkıyor.  2016 yılında yine benzer bir özellik için Philips ile bir araya gelmişti. Şimdiki gibi ziyaret edilen internet sitesine bağlı olarak Philips’in Hue ışıklarının renklerini değişmesini sağlayan bir ortaklık yapmıştı. Bu son güncelleme ile gelen ışıklandırmanın yanında, Vivaldi’nin en son sürümü hızlı aramaları artırarak gezinmeyi kolaylaştırıyor ve sekmeler için yeni komutlar verme yeteneğini artırdı.

İlginizi çekebilir

Razer’ın yeni ürünlerinin tanıtım videosu