reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen

Manuel vitesi güvenlik özelliği sayan garip Volkswagen reklamı [Video]

Almanya merkezli dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden Volkswagen, Jetta için yayımladığı ilginç bir reklam ile gündemde.

Volkswagen, birçok üretici gibi halen otomobil modellerinden manuel vites seçeneğini kaldırmıyor. Otomatik vites gerçekten kullanışlı olmasına rağmen halen hem sevdiği için hem de fiyat açısından manuel vites tercih edenler bulunuyor. Firmanın Jetta için yayımladığı bir reklam videosunun merkezinde de manuel vites yer alıyor. Firma bu garip videoda manuel vitesi bir “güvenlik özelliği olarak gösteriyor.” Videoda Jetta’yı kullanan sürücü arkadaşı bir evin önüne geliyor park ediyor. Daha sonra araçtan inen sürücü aracını kilitlemeden giderken yanında arkadaşı “aracı kitlemedin diyor”. Sürücü kilitlemeye gerek yok çünkü bu araba manuel vites diyor. Yani bu aracı artık kimse manuel kullanmayı bilmediği için çalamaz demeye getiriyor. Videonun sonunda ufak yazılarla “yasal olarak arabanızı kitlemenizi öneriyoruz” diyen Volkswagen, videoda aracını “kendisi kullanan kişilere” özel kılıyor. Ancak bu araçta otomatik vitese seçeneği de sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen bu konuda haklı olabilir mi?

Bunun cevabı kesinlikle hayır. Ancak geçmişte bununla alakalı ilginç haberlerin çıktığı biliniyor. Biliyorsunuz özellikle Amerika’da otomatik vites gerçekten çok yaygın durumda. Bu açıdan hayatı boyunca manuel vitesli araç kullanmamış insanlar bulunuyor. Buna bağlı olarak da girdiği araç manuel çıktığı için çalamayan ve araçtan yayan olarak uzaklaşmak zorunda kalan gençlerin olduğu biliniyor. Ancak yine de böyle bir reklam  hazırlamak  Volkswagen için oldukça garip görünüyor. Sonuçta manuel araç kullanmayı öğrenmek için yıllarca çalışmak ya da üstün zekalı olmak gerekmiyor..