reklamı kapat

POPÜLER

Vivo X100 Ultra ile çekilmiş yeni örnek fotoğraflar geldi

Amiral gemisi Vivo X100 Ultra, kamerada gerçekten çok iddialı geliyor ve model ile çekilmiş yeni örnek fotoğraflar karşımızda yer alıyor.

Amiral gemisi Vivo X100 Ultra kısa süre önce Vivo X100 Pro’dan daha iyi telefoto (Sektördeki en büyük telefoto kamera sensörüyle geliyor ve 200 megapiksel çözünürlük sunuyor) ve gece fotoğraf deneyimi sunacak bilgisiyle ses getirmişti. Şimdi ise telefonla çekilen yukarıda görebileceğiniz yeni örnek fotoğraflar gündeme geldi. Örnek fotoğrafları gerçekten harika görünen ve özellikle telefoto yani zoom performansı dikkat çeken telefon, aynı zamanda makro yani yakım çekim konusunda da çok yetenekli görünüyor. Renkleri doğal ve gerçekçi işlediği görülen telefon, arkasında büyük bir yuvarlak kamera modülü taşıyor. Amiral gemisi Vivo X100 Ultra geçtiğimiz haftalarda da bir şirket yetkilisi tarafından üstü kapalı olarak, “Telefon özellikli bir profesyonel kamera olacak.” yorumunu alamasıyla öne çıkmıştı. Yani spesifik olarak fotoğraf ve video tarafına odaklanılan cihazda bildiğimiz kadarıyla sadece Çin’e özel bir uydu bağlantı desteği de olacak. Bu özellik acil durumlar için kullanılacak, telefon gücünü Snapdragon 8 Gen 3 işlemciden alacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu arada Vivo geçtiğimiz ay telefonlarına yönelik kamera teknolojileri için “BlueImage” markasını da duyurmuştu. Huawei’nin Leica ortaklığı bitince doğan XMAGE’i gibi firma tarafından direkt olarak görüntüleme / kamera tarafında kullanılması için hazırlanan marka için daha fazla “vizyon” detayının daha sonra paylaşılacağı belirtiliyor. Peki BlueImage ile beraber Vivo-Zeiss ortaklığı bitecek mi? Şirketin resmi açıklamasına göre hayır. Vivo’nun Marka ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Jia Jingdong, Vivo-Zeiss iş birliğinin BlueImage sonrasında “yeni bir döneme gireceğini” belirtiyor, aktarıldığı kadarıyla iki isim telefonlar için yüksek kaliteli optikler / lensler tasarlamaya devam etmek istiyor.

Vivo X100 Ultra yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli