reklamı kapat

POPÜLER

Vivo X100 Ultra

Vivo X100 Ultra, X100s ve X100s Pro 13 Mayıs’ta geliyor

 - Güncelleme: 06 Mayıs 2024 09:16

Vivo X100 Ultra, X100s ve X100s Pro 13 Mayıs’ta geliyor. Telefonlar özellikle kamerada çok ses getirecek gibi görünüyorlar.

Vivo X100 Ultra, X100s ve X100s Pro 13 Mayıs tarihinde Çin’de düzenlenecek bir etkinlikte görücüye çıkarılacak ve üç telefon da yukarıda görebileceğiniz üzere arkasında yuvarlak bir kamera modülü taşıyacak. X100 Ultra için 930 dolar, X100s için 610 dolar, X100s Pro içinse 695 dolar başlangıç fiyatı açıklayacak bilgisi geçilen Vivo, bu telefonlardan bir tanesini Türkiye’de de satabilir ancak bu henüz yüzde 100 netleşmiş değil. En üstteki amiral gemisi Vivo X100 Ultra kısa süre önce Vivo X100 Pro’dan daha iyi telefoto (Sektördeki en büyük telefoto kamera sensörüyle geliyor ve 200 megapiksel çözünürlük sunuyor) ve gece fotoğraf deneyimi sunacak bilgisiyle ses getirmişti. Dün ise telefonla çekilen sayfanın altında görebileceğiniz yeni örnek fotoğraflar gündeme gelmişti. Örnek fotoğrafları gerçekten harika görünen ve özellikle telefoto yani zoom performansı dikkat çeken telefon, aynı zamanda makro yani yakım çekim konusunda da çok yetenekli görünüyor. Renkleri doğal ve gerçekçi işlediği görülen telefon, arkasında büyük bir yuvarlak kamera modülü taşıyor. Amiral gemisi Vivo X100 Ultra geçtiğimiz haftalarda da bir şirket yetkilisi tarafından üstü kapalı olarak, “Telefon özellikli bir profesyonel kamera olacak.” yorumunu almasıyla öne çıkmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu arada Vivo geçtiğimiz ay telefonlarına yönelik kamera teknolojileri için “BlueImage” markasını da duyurmuştu. Huawei’nin Leica ortaklığı bitince doğan XMAGE’i gibi firma tarafından direkt olarak görüntüleme / kamera tarafında kullanılması için hazırlanan marka için daha fazla “vizyon” detayının daha sonra paylaşılacağı belirtiliyor. Peki BlueImage ile beraber Vivo-Zeiss ortaklığı bitecek mi? Şirketin resmi açıklamasına göre hayır. Vivo’nun Marka ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Jia Jingdong, Vivo-Zeiss iş birliğinin BlueImage sonrasında “yeni bir döneme gireceğini” belirtiyor, aktarıldığı kadarıyla iki isim telefonlar için yüksek kaliteli optikler / lensler tasarlamaya devam etmek istiyor.

Vivo X100 Ultra yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli