reklamı kapat

POPÜLER

Vivo X100 Ultra X100s

Vivo X100 Ultra ve X100s için resmi bir poster ortaya çıktı

Amiral gemileri Vivo X100 Ultra (Solda) ve Vivo X100s (Sağda) için yukarıdaki poster ortaya çıktı. Burada iki telefon modeli yan yana geliyor.

Peki bu Türkiye satış ihtimali bulunan telefonlar için neler biliniyor? Burada son dönemde özellikle X100s dikkat çekiyor. Geçtiğimiz günlerde farklı sızıntıları yapılan amiral gemisi Vivo X100s, tahminlere göre mayıs ayında resmi olarak lanse edilecek. Hatta söylendiği kadarıyla X100s yalnız olmayacak, şirket X100s Pro ve X100s Ultra akıllı telefon modellerini de karşımıza çıkaracak. Arka tasarımını yukarıda gördüğünüz X100s, yuvarlak bir kamera modülüne sahip ve düz kenarları benimsiyor. X100 ile benzer bir kamera sistemine sahip olduğu ve 50 megapiksellik bir F1.6 ana kamera üzerine kurulduğu belirtilen telefon, söylendiği kadarıyla 7.89mm kalınlık değerine sahip yani ince bir seçenek olarak yolda bulunuyor. Bu merak uyandıran cihaz gücünü MediaTek imzalı Dimensity 9300+ işlemciden alıyor, sağlam kaynaklardan Ice Universe imzalı bir paylaşıma göreyse fotoğraf odaklı bir üretken yapay zeka özelliğiyle geliyor. Buna göre telefon yüklenen ya da çekilen manzara fotoğraflarının iklimini değiştirebilecek (İlkbahar, yaz, sonbahar ve kış) ve aşağıdaki örneklere bakılırsa bunu oldukça iyi şekilde yerine getirebilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 

Vivo hepsinden önce ise telefonlarına yönelik kamera teknolojileri için “BlueImage” markasını duyurmasıyla ses getirmişti. Huawei’nin Leica ortaklığı bitince doğan XMAGE’i gibi firma tarafından direkt olarak görüntüleme / kamera tarafında kullanılması için hazırlanan marka için daha fazla “vizyon” detayının daha sonra paylaşılacağı belirtiliyor. Peki BlueImage ile beraber Vivo-Zeiss ortaklığı bitecek mi? Şirketin resmi açıklamasına göre hayır. Vivo’nun Marka ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Jia Jingdong, Vivo-Zeiss iş birliğinin BlueImage sonrasında “yeni bir döneme gireceğini” belirtiyor, aktarıldığı kadarıyla iki isim telefonlar için yüksek kaliteli optikler / lensler tasarlamaya devam etmek istiyor.

Vivo X100s yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli