reklamı kapat

POPÜLER

vladimir putin

Vladimir Putin’e tahsis edilecek yeni zırhlı limuzin güvenlik testlerinden geçti

Kısa süre içerisinde merak edilen tüm detaylarıyla tanıtılması ve kullanılması beklenen limuzin, özel yapım hatlarıyla dikkat çekiyor.

Devlet başkanlarının makam araçları olarak tercih ettiği limuzin modelleri dünyanın farklı yerlerinde çeşitlilik gösterse de zırh ve güvenlik konusu şaşmaz bir kriter olarak kalmaya devam ediyor. Mercedes-Maybach, Rolls-Royce, BMW 7 Serisi ve Audi A8 gibi modellerin çoğunlukla karşımıza çıktığı dünyaya yakın zamanda yeni bir üye dahil olacak. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e tahsis edilecek olan Cortege / Kortezh isimli proje hakkında şimdilik pek fazla bilginin olduğunu söylemek biraz zor. Kabine bakanlarından birisi olan Denis Manturov‘un yerel basına yaptığı açıklamalar üzerinden çarpışma ve günvenlik testlerini başarıyla geçtiğini öğrendiğimiz bu aracın resmi teslimatının bu ay içerisinde yapılması bekleniyor.

Hem güvenli hem lüks

Şimdilik sadece bir limuzin olarak hizmete sunulacak Cortege / Kortezh isimli projenin ileriki vadede minivan ve arazi aracı gibi versiyonlarla da konvoya katılacağı da yerel basında karşımıza çıkan detaylar arasında. Tasarımı itibarıyla Rolls-Royce üzerine geliştirilmiş bir model olarak karşımıza çıkan araçta güvenliğin yanı sıra lüksün de sınırları zorlanıyor. Tamamen deri kaplama bir iç dünyaya sahip olan modelin arka bölümünde birbirinden bağımsız dört farklı koltuk yapısı yer almakta. En geç 7 Mayıs’ta tanıtılması beklenen aracın motor kısmında ne gibi bir değere sahip olduğu da merak konusu.