reklamı kapat

POPÜLER

Vodafone ReConnect iş hayatına dönmek isteyen kadınlara destek oluyor

Vodafone kadınların ekonomik ve sosyal hayata eşit katılımını destekliyor ve ReConnect programı kapsamında kadınlar için yararlı etkinlikle düzenlemeye devam ediyor. Son olarak YenidenBiz Derneği işbirliğiyle düzenlenen Open Day etkinliği kapsamında iş hayatına dönmeyi amaçlayan kadınlar bir araya getirildi.

Vodafone’un bu sene 26 ülkede birden duyurduğu ReConnect programı kariyerine ara veren kadınları hedef alıyor. İşe dönmek isteyen kadınlara destek çıkan bu faaliyetler profesyonel becerilerin tazelenmesi ve geliştirilmesi, kadınların iş hayatına dönüş konusunda hazırlanması ve uyum programlarını kapsıyor. YenidenBiz Derneği işbirliğiyle düzenlenen Open Day işe dönmeyi planlayan 150 kadını bir araya getirdi. Programına dahil olan kadın adaylar YenidenBiz Derneği üyeleri, Vodafone Türkiye çalışanları, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Pınar Kalay’dan ReConnect ile bigili bilgi aldı. Artık Vodafone Türkiye çalışanı olan Ayşegül Ertok de ReConnect kapsamında yaşadıklarını ve işe dönüşünü katılımcılarla paylaştı.

Kadın istihdamının artırılmasına ve desteklenmesine büyük önem verdiklerini belirten Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Pınar Kalay şunları söyledi:

“Vodafone Grubu olarak mart ayında 26 ülkede birden başlattığımız, dünyanın en büyük işe alım programı ReConnect programı kapsamında, kariyerine belli sebeplerle ara vermiş kadın profesyonellerin iş hayatına geri dönmesini sağlamayı hedefliyoruz. İş hayatına geri dönüş sürecinde verdiğimiz eğitimlerle kadınların profesyonel becerilerinin tazelenmesi, koçluk ve mentorluk programları ile de kadınların iş hayatına dönüş adaptasyonlarının hızlandırılması için çalışıyoruz. Amacımız, ReConnect programıyla 3 yıl içinde 26 ülkede 1.000 kadına ulaşmak. ReConnect programımız, Vodafone’da yönetim ve liderlik rollerini üstlenen kadın çalışan oranının artırılmasına yardımcı olacak. Program kapsamında, kariyerine ara vermiş 500’e yakın kadın 3 yıl içinde yönetici pozisyonunda işe alınarak, Vodafone’un bu dönemde dışarıdan yapacağı tüm yönetici işe alımlarının yaklaşık %10’unu oluşturacak. Vodafone, kariyerine ara vermiş 500’e yakın kadını da diğer pozisyonlar için istihdam edecek.”

YORUMLAR