reklamı kapat

POPÜLER

Vodafone’dan kadın erkek eşitliğine önemli destek

Birleşmiş Milletler’in dünya çapında kadın erkek eşitliğinin sağlanması için başlattığı HeForShe kampanyasına Vodafone’dan destek geldi. Vodafone, kadınların sosyal ve ekonomik hayata katılımlarına Dijital Dönüşüm programıyla katkıda bulunmaya devam edecek.

Vodafone Grubu’nun dünya genelinde başlattığı HeForShe destek kampanyası kapsamında, 100 bin erkeğin HeForShe destekçileri arasında yer alması hedefleniyor. Böylece HeForShe hareketinin tüm dünyada 1 milyar erkeğe ulaşma hedefine yüzde birlik katkıda bulunmayı öngören Vodafone, kampanyaya özel olarak oluşturduğu www.heforshe.org/vodafone adresinden tüm erkekleri toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadınların güçlendirilmesi için imza vermeye davet ediyor.

Vodafone ayorca HeForShe kapsamında 10 üst düzey yönetici, 10 devlet başkanı ve 10 üniversite başkanının oluşturduğu “10x10x10 Etki Programı”nın da önemli bir üyesi. Vodafone bu program dahilinde kadınların güçlendirilmesine destek olmak üzere iletişim teknolojilerine erişimlerini artıracak, faaliyet gösterdiği ülkelerde kız çocuklarının eğitimine destek sağlayacak ve halihazırda 7.500 üst ve orta düzey yönetici pozisyonunda kadın çalışan oranını 2020 yılına kadar yüzde 30’a çıkaracak.

İLGİLİ HABERLER