reklamı kapat

POPÜLER

Vodafone’dan diyabet hastalarına özel Diyabet Takip Sistemi

Vodafone’un Medipol Üniversitesi Hastanesi, Bayer ve MarlinPlus iş birliğiyle hayata geçirdiği Diyabet Takip Sistemi, kronik hastalıkların takibinde dijital dönemi başlatıyor. Hastaların hayat kalitesini yükseltmeyi hedefleyen sistem, hastanın kan şekeri ölçümünü otomatik yaparak hastaneye aktarıyor ve acil durumlarda doktora SMS ve e-posta ile uyarı gönderiyor.

Dijital Dönüşüm Hareketi kapsamında hayatı kolaylaştıran çözümler geliştiren Vodafone Türkiye, bunun son örneğini sağlık sektörüne yaptığı yatırımla gerçekleştirdi. Vodafone’un kronik hastalıklara yönelik olarak Medipol Üniversitesi Hastanesi, Bayer ve MarlinPlus iş birliğiyle hayata geçirdiği Vodafone Diyabet Takip Sistemi, Türkiye’de 7 milyona ulaşan diyabet hastasının yaşam standardını yükseltmeyi hedefliyor.

Düzenli ve sürekli takip altına alınması gereken diyabet hastalarına yönelik geliştirilen Vodafone Diyabet Takip Sistemi’nde hastalar, hastaneye gitmeden her gün kan şekeri ölçümlerini tek bir cihaz üzerinden evlerinde yapabiliyor. Her yaştan diyabet hastasının kolaylıkla kullanabileceği cihazda ek işlem yapmadan bilgiler otomatik olarak hastaneye iletiliyor. Tanımlanan değerler dışına çıkıldığında hastanın doktoruna otomatik olarak SMS ya da e-posta uyarısı sistem tarafından gönderiliyor.

Vodafone Diyabet Takip Sistemi’ni kullanan hastalara özel olarak Medipol Üniversitesi Hastanesi; tedavi, tetkik ve tüm diyabet hizmetlerini yüzde 50’ye varan indirimlerle sunuyor. Vodafone Diyabet Takip Sistemi kullanan bir hasta için Medipol Üniversitesi Hastanesi’nde 130 TL olan muayene ücreti 70 TL indirimle sunuluyor. Proje ile Türkiye’nin her yıl artan ve sadece diyabet için yılda 10 milyar TL’ye erişen sağlık giderlerinin düşmesi de hedefleniyor.

İLGİLİ HABERLER