reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen

Volkswagen cephesinden şanzıman açıklaması: “Vazgeçmeyeceğiz”

Alman otomotiv devi Volkswagen, çoğu sürücü için hala aranan bir özellik olan manuel şanzımanları hakkında kritik bir açıklama yaptı.

Otomatik şanzımanlı otomobil modelleri her zaman rahatına düşkün sürücüler için birinci seçenek oldu. Özellikle son yıllarda iyiden iyiye gelişen teknoloji ile birlikte neredeyse tüm eksiklerini kapatan otomatik şanzımanlar, İstanbul gibi uzun trafik kuyruklarında biçilmiş kaftan. Ancak otomobillerin sadece bir yerden bir yere ulaşım aracı olarak kullanılmadığı bir dünya da hala mevcut. Sportif bir sürüş için hala birçok sürücü manuel şanzımanlı otomobilleri tercih ediyor. Aranan şey sportiflikten çok öte, keyifli ve sakin bir pazar sürüşü olsa bile otomatik şanzıman ile manuel şanzıman aynı tadı vermiyor. Markalar da bunun farkında olacak ki manuel şanzıman seçeneklerini ortadan kaldırmıyor. Bir dönem çift kavramalı şanzımanı DSG ile gündemden düşmeyen otomotiv devi Volkswagen, sürücüleri bu zevkten mahrum bırakmayacaklarını açıkladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen bu konuda kararlı

Volkswagen teknik yetkilileri bir dergiye verdikleri röportaj sırasında önemli bir konuya değindi. Kimi sürücülerin eski usül vites değiştirmekten keyif aldığının bilincinde olduklarını söyleyen yetkili, bu konunun segmentten segmente farklılık gösterdiğinin de altını çizdi. Örneğin markanın ateşli modelleri Arteon R, Touareg ve Tiguan R, manuel şanzıman seçeneği sunmuyor. Öte yandan modellerin hangi ülkede satıldığı da önemli bir etken. Anlayacağınız yeterli talep olması durumunda uzun bir süre daha manuel şanzımanlı bir Volkswagen almaya devam edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Bataryanız ona emanet; Volkswagen mobil şarj robotuyla tanışın