reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Scirocco LOG Tasarım

Volkswagen Scirocco elektrikli olarak geleceğe taşınabilir

 - Güncelleme: 21 Şubat 2024 15:43

Otomobil dünyasının Türkiye’de de yakından tanınan efsane modellerinden Volkswagen Scirocco, elektrikli olarak geleceğe taşınabilir.

Yeni ortaya atılan bir iddiaya göre Volkswagen efsane Scirocco rozetini geçmişte bırakmak istemiyor. Bu bağlamda da şirket içinde yeni bir Volkswagen Scirocco için planların yapıldığı aktarılıyor. İlginç olarak retro ilhamlı bir tasarıma sahip olacağı iddia edilen sportif araç, kaynaklar haklıysa direkt olarak yeni Porsche Boxster platformu üzerine kurulacak. Bir çift motor – dört çeker “R” versiyonunun olacağı da iddia edilen yeni Scirocco, masada ancak şu aşamada 2028 öncesinde yollara çıkarılmayacak gibi duruyor. Golf’ü de geçmişte bırakmayacak ve geleceğe taşıyacak Volkswagen, eski markaları öldürmeme tercihiyle birçok kişiye göre oldukça mantıklı bir yol izliyor. Volkswagen bundan önce bir ortaklık ile gündeme gelmişti. Kaçıranlar için elektrikli otomobil pazarında dikkat çeken iş birlikleri gündeme gelmeye devam ediyor. Rekabette iddialı olmak adına rakiplerinin hazır altyapılarını tercih etme yolunu seçene firmalardan birisi de Hindistan merkezli dev Mahindra oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dün resmi olarak duyurulduğu kadarıyla Mahindra’nın gelecek elektrikli SUV modellerine Volkswagen tarafından sağlanan parçalar / bataryalar güç verecek. Bu ortaklığın meyveleri 2025 itibarıyla yollara çıkacak, Volkswagen’in MEB mimarisinden gelecek birçok parça Mahindra’nın yeni INGLO mimarisine entegre edilecek. Şu an INGLO temelli beş farklı Hindistan pazarına özel SUV geliştirdiği söylenen Mahindra, yapılan resmi duyuruya göre Hindistan’da e-mobilite alanında kurulacak daha fazla iş birliği için de Volkswagen ile görüşmeler gerçekleştirecek.

Volkswagen Scirocco yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu

İLGİLİ HABERLER