reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen’in başı bu kez dizel reklamlarıyla dertte [Video]

Geçtiğimiz yılı dizel skandallarıyla geçiren, zedelenen imajını tazelemek için var gücüyle çalışan Volkswagen, ABD’den gelen haberle bir kez daha sarsıldı. Federal Ticaret Komisyonu, dizel otomobillerini övdüğü reklam kampanyası için Volkswagen’i yeni bir cezayla karşı karşıya getirdi.

Alman otomobil üreticilerinin reklam işlerinde fazlasıyla iddialı olduğu bir gerçek. Ancak bu iddianın içi boşsa sonunuz hiç de iyi olmayabilir. Tıpkı Volkswagen’in “temiz dizel” isimli reklam kampanyası gibi. Henüz dizel skandalı patlak vermeden önce başlatılan ve ABD’de geniş kitlelere ulaşan reklam kampanyası artık davalık. Yukarıda “Anne” isimli reklam örneğinde görebileceğiniz gibi Volkswagen çok övündüğü dizel araçlarını abartılı bir şekilde öne çıkarıyor. Ancak buradaki ceza unsuru abartılı olması değil, o reklamların tamamen “yalan” olması. Üstelik bu yalnızca bir örnek. Buun dışında söz konusu reklam kampanyasını içeren onlarca TV, gazete, dergi, broşür reklamı mevcut.

İşte tüm bu reklamlar yüzünden Volkswagen’in uğraşması gereken koca bir dava mevcut. Sonucu ne olur şimdilik bilinmez ancak bu lanet Volkswagen’in yakasını uzun bir süre daha bırakmayacak gibi.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Volkswagen’in başı bu kez dizel reklamlarıyla dertte [Video]” için bir cevap

  1. Mustafa dedi ki:

    İşin özeti bu yazıdan “lanet Volkswagen” çıkıyor.