reklamı kapat

POPÜLER

Volvo, Lotus, Proton ve şimdi de uçan otomobil; Geely’den geleceğin ulaşımı için önemli adım

06 Temmuz 2017

Amerika merkezli uçan otomobil markasını grubuna dahil eden Geely, gelecek planlarını sağlam temeller üzerine kurmaya devam ediyor.

Yakın zamanda Volvo‘nun ardından önemli bir spor otomobil kültürü olan Lotus ve sunulduğu pazarlardaki ciddi opsiyonlardan birisi olan Proton’u grup içerisine dahil eden Geely, Lynk & Co ile de farklı bir marka altında elektrikli otomobillere önemli yatırım yapıyor. Trendleri ve pazarın değişken yapısını analiz etme konusunda oldukça başarılı olan marka yeni hamlesiyle son dönemlerde sıkça dile gelen “uçan otomobil” pazarına giriş yapacak. Bunun için önemli bir adım attan Geely yetkilileri 2006 yılında kurulan Amerika merkezli şirket Terrafugia‘yı bugün satın aldığını duyurdu. Çıkış noktasından itibaren uçan otomobil odaklı proje ve prototipler geliştiren Terrafugia, bu satın almanın ardından önemli bir desteği arkasına almış oldu.


Yakın zamanda Uber ve Airbus‘ın projeleriyle gündeme gelen uçan otomobil furyasına, çıkış noktasında tamamen buna odaklanan bir markayı satın alarak katılan Geely küresel bazda pazarını artırmak adına adımlarını çok temkinli atıyor. Şimdilik yakın dönem proje ve planları üzerine resmi bir açıklama yapmayan Geely’nin sınıfta oyunları değiştirecek iddialı bir ürünle piyasaya girmesi bekleniyor. İkilinin şimdilik elindeki en önemli kozunsa 500 kilometre menzil ve 321 km/s maksimum hız değerlerine sahip olan ve 2015 yılında güncellenen uçan otomobil projesi TF-X olduğunu hatırlatmakta fayda var. Önümüzdeki süreç yeni ve dikkat çekici projelere gebe…

YORUMLAR