reklamı kapat

POPÜLER

2019 Geely Borui GE PHEV

Volvo motoru ve premium modelleri aratmayan kokpitiyle 2019 Geely Borui GE “keşke” dedirtiyor

Ürün gamına yepyeni bir model olarak eklenen 2019 Geely Borui GE, sedan otomobil sınıfında Uzak Doğu pazarının Mercedes’i olmaya aday gibi gözüküyor.

Volvo ile olan ortaklığını Lnyk & Co adıyla kurduğu yeni marka ile taçlandıran Geely, önümüzdeki yıllarda adını çokça duyacağımız markalar arasında yer alıyor. Altyapı ve motor teknolojileriyle süre gelen bu birliktelik üretim bazında kullanıcıların karşısına yepyeni ürünlerin çıkmasına vesile olmakta. Özellikle işin içerisinde Volvo gibi bir ismin olduğunu düşündüğümüzde, Geely sınıfında bir üreticinin sunacağı modellerde ne gibi değişimler olacağını az çok tahmin etmek de mümkün. Bunun en güzel örneklerinden bir tanesi 2019 model yılıyla tanıtılan Borui GE ile çok net bir şekilde karşımızda duruyor. İlk teknik detayları üzerinden yerel medyanın gündeminde olan model özellikle kokpitinde barındırdığı teknolojiyle pek çok kişi için değişilmez olan Volkswagen, Mercedes ve BMW gibi üreticilerin kitlesinin dikkatini bile üzerine çekebilir.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Resmi tanıtıma bir hafta kala

Geely’nin ürün gamına eklediği yepyeni bir model olarak tanıtımı gerçekleştirilen Borui GE’nin kaputunun altındaki bazı detayları henüz resmiyet kazanmış değil. Lakin yerel kaynaklardan gelen ve neredeyse kesinlik kazanmış bilgilere göre plug-in hybrid teknolojisi burada kullanıcıların karşısına çıkacak olan bir seçenek. Burada ilk kez Volvo XC40‘da gördüğümüz 1,5 litrelik direkt enjeksiyonlu üç silindirli makineyi barındırması beklenen model, 7 ileri değerli çift kavrama şanzımanla kombin edilecek. Dış kısmında Geely’nin son jenerasyon tasarım dilini barındıran Borui GE’nin en temel farkını kesinlik iç dünyası oluşturmakta. Kokpitinin merkezinde yatay olarak konumlandırılmış 12,2 inç‘lik devasa bir ekranla gelen modelde, akıllı telefonlar için kablosuz şarj, ambiyans aydınlatması ve dijital sürücü ekranı gibi seçenekler de yer alacak. Resmi tanıtım etkinliği 9 Nisan’da gerçekleştirilecek olan modelin detaylarını önümüzdeki günlerde LOG.com.tr üzerinden takip edebilir, Türkiye’de böyle bir modelin sunulmasıyla ilgili düşüncelerinizi de bizlere yorum olarak iletebilirsiniz.