reklamı kapat

POPÜLER

Wacom’dan Windows 8’li Cintiq Companion ve Jelly Bean’li Cintiq Companion Hybrid [Video]

Wacom, bilgisayara ihtiyaç duymadan bağımsız olarak çalışan iki yeni çizim tableti Cintiq Companion ile Cintiq Companion Hybrid’i duyurdu. Cintiq Companion Windows 8 işletim sistemiyle çalışıyor, Companion Hybrid (PC veya Mac ile de kullanılabiliyor) modeli ise Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemini kullanıyor. Her ikisi de taşınabilir olması sayesinde kolaylıkla her yerde kullanılabiliyor. Cihazların ortak özellikleri arasında 1920×1080 piksel çözünürlüklü 13,3 inç TFT LCD dokunmatik ekran , 16,7 milyon renk, 700:1 kontrast değeri ve 2048 basınç hassasiyet değeri bulunuyor.

Cintiq Companion’ı Cintiq Companion Hybrid’den farklı olmasını sağlayan ise bünyesinde barındırdığı Intel’in üçüncü nesil Core i7 işlemci, 8 GB RAM, Intel HD 4000 grafik kartı ve 256/512 GB SSD depolama alanı. Cintiq Companion Hybrid’in teknik detayları arasında ise  dört çekirdekli Tegra 4 işlemci, NVIDIA ekran kartı ve 16/32 GB depolama alanı mevcut. Wi-Fi ve Bluetooth bağlantılarına destek veren cihazların ön tarafında 2 megapiksel, arka tarafında ise 8 megapiksel kamera yer alıyor. HDMI bağlantısı da bulunan cihazlardan Companion’ın 256 GB SSD versiyonu 1999 dolardan, 512 GB SSD versiyonu 2499 dolardan; Companion Hybrid’in 16 GB versiyonu 1499 dolardan, 32 GB versiyonu ise 1599 dolardan eylül-ekim ayında satışa sunulacak.

Wacom Intuos Creative Stylus
Wacom, yeni çizim tabletleri haricinde iPad kullanıcıları için Intuos Creative adını verdiği Stylus kalemi de görücüye çıkardı. Üçüncü/Dördüncü nesil iPad ve iPad mini için geliştirilen stylus, 2048 basınç hassasiyetine sahip. Autodesk SketchBook Pro, Bamboo Paper, ProCreate, Psykopaint ve diğer çizim uygulamalarıyla uyumlu şekilde çalışan Intuos Creative Stylus’ta AAAA pil ve Bluetooth 4.0 bağlantı noktası kullanılıyor. İki adet yedek uç, taşıma çantası ile birlikte Intuos Creative Stylus, siyah ve siyah/mavi renk seçeneklerine sahip. Wacom Intuos Creative Stylus, ekim ayında 99 dolardan piyasaya sunulacak.

VİDEO