reklamı kapat

POPÜLER

Westworld 1. sezon 6. bölüm “The Adversary” tanıtım filmi [Video]

Her bölümüyle daha heyecanlı hale gelen Westworld bu hafta The Adversary isimli bölümle ekrana gelecek. Altıncı bölümden heyecan uyandıran uzun bir tanıtım paylaşıldı.

Bu haftaki bölümün yönetmenliğini Fred Toye üstlendi. Senaryoyu ise Jonathan Nolan ve Halley Wegryn Gross birlikte kaleme aldı. HBO tarafından paylaşılan resmi özete göre Elsie parka bir sabotaj yapılabileceğini gün yüzüne çıkartıyor. Lutz, uyanan Maeve‘in tavrı karşısında büyüleniyor. Silahlı Adam ve Teddy bir garnizon ile karşılaşıyor.

Paylaşılan yeni tanıtım “Önümüzdeki haftalarda” şeklinde isimlendirilmiş. Teddy labirentin parktaki yerini “Labirentin kendisi insan hayatının özeti. Yaptığı tercihler, tutunduğu hayaller… Eski bir mit.” sözleriyle özetliyor. Maeve geçen bölüm finalinin ardından kendi gerçekliğiyle yüzleşiyor. Düşüncelerini “Tüm hayatının çirkin bir kurmacadan ibaret olduğunu öğrenmek zor bir şey. Hepsi bizi burada tutmak için sizler tarafından yaratılan bir hikaye.” sözleriyle dile getiriyor. Ardından kendi hikayesinde değişiklik yapmak istediğini öğreniyoruz. Dolores de karakter olarak bir kırılma noktasına geliyor. Onun bu hali “Sanki bir rüyanın ya da uzun zaman önce yaşanmış bir anının içine hapsedilmişim gibi…” sözleriyle ortaya çıkıyor. Bernard, Theresa‘nın endişelerine hak vermeye başlıyor. Tanıtımın sonunda yer alan Doktor Ford‘un “Buranın her parçasını ben tasarladım. Tüm bunları elimden almana müsade edeceğimi mi sandın?” sözleri özellikle dikkat çekiyor. Bu cümlelerin kime yönelik olduğunu öğrenmek için beklememiz gerekecek.

Tabii konuşmalar haricinde anlık olarak karşımıza çıkan ve merak uyandıran sahneler de var. Clementine bilinmeyen bir nedenden ötürü park çalışanlarına saldırıyor. Bernard ise yaşananların gizemini çözmek için parka giriyor. Dolores yeniden Siyahlı Adam ile karşılaşıyor. Geçtiğimiz bölümde yaşananların ardından Dolores, Logan‘ın hedefi haline gelmiş gibi duruyor. Teddy labirent damgasıyla yüz yüze geliyor. Maeve, Hector ve Armistice gibi androidlerle birlikte parkın arka planında dolaşıyor. Çalışanlar da ellerinde silahlarla onları arıyor gibi görünüyor. Son olarak Dolores ile William arasındaki yakınlaşma göze çarpıyor.

Westworld’ün The Adversary bölümü Amerika’da 6 Kasım Pazar günü ekrana gelecek.