reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp aylık 400 milyon aktif kullanıcıya ulaştı

Kısa süre önce Facebook Messenger’ı geride bırakarak mesajlaşma uygulamaları arasında liderlik koltuğuna oturan WhatsApp‘in yükselişi devam ediyor. Açıklamaya göre son aylarda kullanıcı sayısında önemli bir artış yaşayan platform şu an yaklaşık 400 milyon aktif üyeye sahip.

Önemli bir kilometre taşını geride bıraktıklarını bildiren WhatsApp, resmi blog üzerinden kullanıcılarına ithafen açıklama yayınladı. 2009 yılında mobil cihazlara merhaba diyen uygulama, -eski Yahoo çalışanları- Brian Acton ve Jan Koum (CEO) tarafından 2009 yılında California’da kuruldu. Mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimini hedefleyen şirket hızlı, basit bir sistemin yanı sıra gizliliğe büyük önem verdiklerini dile getiriyor. Günümüzde mobil uygulamaların büyük bir çoğunluğunun oyun tanıtımı gibi çeşitli reklam formatlarıyla gelir elde ettiğini belirten Koum, kendilerinin buna başvurmadıklarının altını özellikle çiziyor.

Açıklanan son verilere göre geçtiğimiz ekim ayından bu yana, sadece 2 ay içinde, 50 milyon yeni aktif kullanıcı kazanan uygulama toplamda aylık 400 milyonu aşkın aktif üyeye ulaşmayı başardı. Son 4 ayda 100 milyon kişiye karşılık gelen oranın sadece uygulamayı etkili biçimde kullananlardan meydana geldiği, programın indirilme sayısının ise çok daha fazla olduğu belirtiliyor. İnsanları nerede olursa olsun birbirlerine bağladıklarını ifade eden CEO, günümüze kadar kullanıcıları sayesinde geldiklerini söyleyerek teşekkür ediyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“WhatsApp aylık 400 milyon aktif kullanıcıya ulaştı” için bir cevap

  1. garenyondem dedi ki:

    Bi de adam gibi güncellemeleri yayınlayabilseler çok güzel olacak. Windows Phone’da stabil çalışabilmeleri 1 yıl, iOS7 versiyonunu çıkarabilmeleri 1 aydan fazla sürdü. Bü süre zarfında sıkı whatsapp kullanıcıları mağdur oldu….