reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp heyecanla beklenen özelliği test etmeye başladı

En fazla kullanılan mesajlama uygulaması olan WhatsApp‘ta yeniliklerin arkası kesilmiyor. Uygulama şimdi de uzun zamandır beklenen bir özelliği denemeye başladı.

WhatsApp yeni özellikleriyle kullanıcıların vazgeçilmezi olmaya kararlı görünüyor. Uygulama şimdiye kadar mesajlaşma, ses klibi yollama, internet üzerinden arama yapma, fotoğraf ve video üzerinde çizim yapma gibi özelliklere sahipti. Yeni beta versiyon ile birlikte görüntülü arama özelliği de geliyor.

Facebook tarafından satın alınan uygulama henüz bu özelliğin reklamını yapmaya başlamadı. Eğer WhatsApp‘ın görüntülü arama özelliğini denemek istiyorsanız Google Play‘deki beta testi programına dahil olmanız gerekiyor. Ancak bu noktada hatırlatmakta yarar var, test aşamasındaki özellikler sorunsuz olarak çalışmıyor. Arama sırasında sorun yaşamak istemeyen kullanıcılar bu özelliğin resmen duyurulmasını bekleyebilir.

Görüntülü arama özelliği ilk olarak Windows Phone kullanıcıları tarafından fark edilmişti. Şimdi WhatsApp bu özelliği Android kullanıcılarıyla denemeye başladı. Test aşamasında sıra yakın zamanda iOS‘a gelecek gibi görünüyor.