reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp LOG Tasarım

WhatsApp Kanalları oldukça popüler hale geldi

WhatsApp Kanalları, çatı şirketi Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg’in röportajı kapsamında aktarıldığı kadarıyla oldukça popüler hale geldi.

Mark Zuckerberg ile yapılan bir röportaj kapsamında paylaşılan bilgiye göre WhatsApp’ta artık her biri 1 milyondan fazla takipçiye sahip tam 225’ten fazla kanal bulunuyor. Bu konuda daha fazla detay verilmiyor ancak ulaşılan bu seviye gerçekten dikkat çekici ve firma için çok iyi görünüyor. Şu an çok sayıda kanalda 20 milyondan fazla abone bulunuyor, özellikle platformlar ve spor kulüpleri büyük takipçi topluyor. Ancak son dönemde bireysel kanal sahiplerinde de ciddi büyüme gözlemleniyor, şirketin popülerliği artan kanallarda reklam gösterme düşüncesi bulunuyor. WhatsApp Kanalları için bundan önce yapılan güncelleme ile beraber artık kanal güncellemelerini paylaştıktan sonraki 30 gün içinde düzenleyebiliyorsunuz. Düzenlenen kanal güncellemelerindeki zaman damgasının yanında “Düzenlendi” ifadesi bulunuyor ve bu kanalı görüntüleyen herkese gösterilir. Bir kanal güncellemesini düzenlemek için imlecinizi düzenlemek istediğiniz kanal güncellemesinin üzerine getirip Düzenle’ye tıklayın, güncellemenizi düzenleyin ve işiniz bittiğinde onay işaretine tıklayın. WhatsApp Kanalları için firma tarafından yapılan resmi açıklama şöyle: “Kişi ve kuruluşlardan önemli güncellemeleri WhatsApp’tan ayrılmadan almanın basit, güvenilir ve gizli bir yolu olan Kanalları tanıtmaktan heyecan duyuyoruz. Kanalları, Güncellemeler adlı yeni bir sekmede geliştiriyoruz. Durumu ve takip etmeyi seçtiğiniz kanalları içeren bu sekme; aile, arkadaş ve topluluklarınızla olan sohbetlerden ayrı olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kanallar, yöneticilerin tek yönlü olarak metin, fotoğraflar, videolar, çıkartmalar ve anketler gönderebileceği bir yayın aracıdır.

Takip edeceğiniz kanalları seçmenize yardımcı olmak için hobilerinizin, spor takımlarınızın, yerel yetkililerden güncellemelerin ve daha fazlasının yer aldığı, arama yapabileceğiniz bir dizin oluşturuyoruz.

Sohbetlerde veya e-postayla gönderilen ya da çevrimiçi ortamda paylaşılan davet bağlantıları üzerinden de belirli kanallara ulaşabilirsiniz.

Gizliliğin en çok ön planda olduğu yayın hizmetini geliştirmeyi arzuluyoruz. Bunun başlangıç noktası hem yöneticilerin hem de takipçilerin kişisel bilgilerini korumak.

Kanal yöneticisi olmanız, telefon numaranızın ve profil fotoğrafınızın takipçilere gösterilmesine yol açmaz. Aynı şekilde, bir kanalı takip etmeniz de telefon numaranızın yöneticiye veya diğer takipçilere gösterilmesine sebep olmaz. Kimleri takip ettiğiniz sizin seçiminizdir ve gizlidir.”

WhatsApp Kanalları yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli