reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp LOG Tasarım 2

WhatsApp, mesaj silme süre limitini ciddi şekilde yükseltiyor

Pazarın liderliğini koruyan WhatsApp için faydalı bir adım daha atılıyor. Mesaj silme süresindeki limit yakında artıyor.

WhatsApp içerisinde gönderdiğiniz bir mesajı 2017 yılından bu yana karşı taraftan silebiliyorsunuz. Bunun için firma şimdiye kadar çok spesifik olarak 1 saat 8 dakika 16 saniyelik bir süre tanıyordu. Beta süreçlerinden elde edilen son bilgilere göreyse bu süre yakında 2 gün 12 saat seviyesine çıkarılacak. Yani atılan bir mesaj karşı taraftan 2 gün 12 saat içerisinde rahatlıkla silinebilecek. Gizlilik ve güvenlik adına güzel görünen bu yeni süre, aslında uzun zamandır gündemdeydi. Ancak bu konuda altyapı ancak şimdi hazır olmuş gibi görünüyor. Yeni limitin yakında hem iOS hem de Android için herkese açılması bekleniyor.

WhatsApp için kısa süre önce de güzel bir yenilik ses getirmişti. Biliyorsunuz uygulama içerisinde yer alan çevrimiçi bilgisi, kişilerin çevrimiçi olup olmadığını gösteriyor. Firmaya göre bir kişinin çevrimiçi olması, bu kişinin cihazında WhatsApp’ın ön planda açık ve internete bağlı olduğunu gösteriyor. Bu durum her zaman kişinin mesajınızı okuduğu anlamına gelmiyor ancak yine de bunu gizlemek isteyenler bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şu an “Çevrimiçi olduğunuzu kimlerin görebileceğini ayarlardan kontrol edemeyeceğinizi lütfen unutmayın.” açıklamasını yapan WhatsApp, bunu yakında değiştirecek. Çünkü WABetaInfo tarafından geçtiğimiz hafta yolda olduğu bulunan yeni bir gizlilik ayarı ortaya çıktı.

Bu ayar devreye alındığı zaman kişiler WhatsApp’ın gizlilik menüsü içerisinden çevrimiçi bilgisini kapatabilecek. Bu ayar son görülme ile bağlantılı olacak, son görülme konusunda seçilen ayar çevrimiçi bilgisi için de geçerli olacak. Böylelikle herkes ya da istediğiniz özel bazı kişiler çevrimiçi bilginizi göremeyecek.

WhatsApp özellikleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın