reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp LOG Tasarım

WhatsApp, çift telefon kullanımı konusunda yeni adımlar attı

Pazarın liderliğini koruyan WhatsApp için uzun zamandır gündemde olan çift telefon kullanımı için çalışmalar aktif olarak sürüyor.

WhatsApp şu an iki farklı telefonda aynı anda kullanılamıyor. Firma bu konuda şunu açıklıyor: “Farklı cihazları telefonunuza bağlayarak WhatsApp’ı web’de, masaüstü bilgisayarınızda ve diğer cihazlarda kullanabilirsiniz. Aynı anda dört adede kadar bağlı cihaz ve bir adet telefon kullanabilirsiniz.” Ancak bu durum çalışmaları süren “companion mode” ile beraber yakın gelecekte değişecek. Bu konuda bayadır beta sürümler üzerinde denemeler gerçekleştiren firma, WABetaInfo’nun son keşfine göre sohbet içeriğini cihazlar arasında senkronize edecek altyapıyı da test ediyor. Bu altyapı sayesinde tek bir hesabı kullanan iki telefon arasındaki içerikler sürekli olarak güncel kalacak. Bu da genel kullanımı çok daha kullanışlı hale getirecek. Cihazlar arası senkronizasyonu güvenli olarak yapacak firma, bu çift telefonlu dönemi ne zaman herkes için kullanıma alacak henüz netleşmiş değil.

WhatsApp için kısa süre önce de güzel bir yenilik ses getirmişti. Biliyorsunuz platform içerisinde gönderdiğiniz bir mesajı 2017 yılından bu yana karşı taraftan silebiliyorsunuz. Bunun için firma şimdiye kadar çok spesifik olarak 1 saat 8 dakika 16 saniyelik bir süre tanıyordu. Beta süreçlerinden elde edilen son bilgilere göreyse bu süre yakında 2 gün 12 saat seviyesine çıkarılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yani atılan bir mesaj karşı taraftan 2 gün 12 saat içerisinde rahatlıkla silinebilecek. Gizlilik ve güvenlik adına güzel görünen bu yeni süre, aslında uzun zamandır gündemdeydi. Ancak bu konuda altyapı ancak şimdi hazır olmuş gibi görünüyor. Yeni limitin yakında hem iOS hem de Android için herkese açılması bekleniyor.

WhatsApp özellikleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın