reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp, “ifadeler” sistemine tüm emoji seçeneklerini açtı

Pazarın liderliğini koruyan WhatsApp için bugün “ifadeler” sistemi ile alakalı bir güncelleme gerçekleştirildiği duyuruldu.

WhatsApp, geçtiğimiz aylarda “ifadeler” sistemini duyurduğu zaman şunu aktarmıştı: “Gelecekte daha da geniş bir ifade yelpazesi ekleyerek ifadeleri geliştirmeye devam edeceğiz.” İşte bu konuda beklenen adım bugün itibarıyla atıldı. Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Facebook’tan “ifadeler” sisteminde artık tüm emojilerin kullanılabileceğini duyurdu. Şimdiye kadar sadece altı farklı ifade seçeneği sunan firma, artık süreçte yerleşik olarak gelen tüm emojilerin kullanılmasına imkân tanıyor ve bu gerçekten çok güzel görünüyor. Bu sayede mesajlara çok daha anlamlı ve özel ifadeler atılabiliyor. Özelliğin an itibarıyla web, iOS ve Android sürümü için aktif edilmeye başlandığı aktarılırken, yeni ifade seçme bölümünün yanında bir “+” işareti yer alıyor. Buradan istenilen emoji rahatlıkla seçilebiliyor.

WhatsApp elbette başka çalışmalar da yapıyor. Örneğin en son çift telefon odaklı bir adım ses getirmişti. Uygulama şu an iki farklı telefonda aynı anda kullanılamıyor. Firma bu konuda şunu açıklıyor: “Farklı cihazları telefonunuza bağlayarak WhatsApp’ı web’de, masaüstü bilgisayarınızda ve diğer cihazlarda kullanabilirsiniz. Aynı anda dört adede kadar bağlı cihaz ve bir adet telefon kullanabilirsiniz.” Ancak bu durum çalışmaları süren “companion mode” ile beraber yakın gelecekte değişecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu konuda bayadır beta sürümler üzerinde denemeler gerçekleştiren firma, WABetaInfo’nun son keşfine göre sohbet içeriğini cihazlar arasında senkronize edecek altyapıyı da test ediyor. Bu altyapı sayesinde tek bir hesabı kullanan iki telefon arasındaki içerikler sürekli olarak güncel kalacak. Bu da genel kullanımı çok daha kullanışlı hale getirecek. Cihazlar arası senkronizasyonu güvenli olarak yapacak firma, bu çift telefonlu dönemi ne zaman herkes için kullanıma alacak henüz netleşmiş değil.

WhatsApp özellikleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın