reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp LOG Tasarım

WhatsApp için yakında “sesli durum” altyapısı geliyor

Pazarın liderliğini kimseye bırakmayan WhatsApp için bugün “durum” odaklı yeni bir özellik gündemde yer edindi.

WhatsApp içerisinde uzun zamandır bir “durum” özelliği yer alıyor. Firma bunu şöyle açıklıyor: Durum özelliği; metin, fotoğraf, video veya GIF’lerden oluşan ve 24 saat sonra kaybolan güncellemeler paylaşmanıza olanak tanır. Kişilerinize durum güncellemesi gönderebilmeniz ve onların durum güncellemelerini alabilmeniz için her iki tarafın da birbirinin telefon numaralarını telefon rehberlerine kaydetmiş olmaları gerekir.” Instagram’daki Hikayeler altyapısının WhatsApp versiyonu olan durum için en son Android betasına yeni bir özellik eklendi. Bu özellik ile kişiler yakında “sesli durum” paylaşımları yapabilecek. Bunun için durum sayfasına bir “mikrofon” simgesi ekleyen firma, sesli durum bildirimlerini uçtan uca şifreleyecek ve sadece seçilen kişilere gösterecek.

WhatsApp, bundan önce “ifadeler” odaklı bir adım atmıştı. Firma uzun süre önce “ifadeler” sistemini duyurduğu zaman şunu aktarmıştı: “Gelecekte daha da geniş bir ifade yelpazesi ekleyerek ifadeleri geliştirmeye devam edeceğiz.” İşte bu konuda beklenen adım bugün itibarıyla atıldı. Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Facebook’tan “ifadeler” sisteminde artık tüm emojilerin kullanılabileceğini duyurdu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şimdiye kadar sadece altı farklı ifade seçeneği sunan firma, artık süreçte yerleşik olarak gelen tüm emojilerin kullanılmasına imkân tanıyor ve bu gerçekten çok güzel görünüyor. Bu sayede mesajlara çok daha anlamlı ve özel ifadeler atılabiliyor. Özelliğin an itibarıyla web, iOS ve Android sürümü için aktif edilmeye başlandığı aktarılırken, yeni ifade seçme bölümünün yanında bir “+” işareti yer alıyor. Buradan istenilen emoji seçilebiliyor.

WhatsApp özellikleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın