reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp duyurdu: “İfadeler, 2GB dosya paylaşımı, 512 kişilik gruplar”

Pazarın liderliğini koruyan WhatsApp için yeni özellikler geliştirilmeye devam ediyor. Bu sefer önemli bir güncelleme daha yapıldı.

WhatsApp bugün uzun zamandır beklenen ve aktif olarak test edilen özellikler için resmi duyuruyu yaptı. Firma yeni özellikler için şu açıklamayı paylaştı: “WhatsApp Toplulukları vizyonumuzla geçtiğimiz ay duyurduğumuz gibi, şu anda kuruluşlar, işletmeler ve birbirine sıkı sıkıya bağlı diğer grupların güvenli bir şekilde iletişim kurmaları ve işlerini WhatsApp’ta halletmeleri için özellikler geliştiriyoruz. Şimdiye kadar aldığımız geri bildirimler çok olumluydu ve daha birçok yeni özelliği insanların kullanımına sunmak için sabırsızlanıyoruz.

Emoji ifadelerinin artık uygulamanın en son sürümünde mevcut olduğunu paylaşmaktan heyecan duyuyoruz. İfadeler eğlenceli ve hızlıdır, aynı zamanda gruplardaki aşırı yükü de azaltır. Gelecekte daha da geniş bir ifade yelpazesi ekleyerek ifadeleri geliştirmeye devam edeceğiz.

Buna ek olarak, artık WhatsApp’tan boyutu 2 GB’a kadar olan dosyaları uçtan uca şifreleme özelliğiyle korunmuş olarak tek seferde gönderebilirsiniz. Daha önceki 100 MB limitine göre bu artışın küçük işletmeler ve okul grupları arasındaki işbirliği için yararlı olacağını düşünüyoruz. Daha büyük dosyalar için WiFi kullanmanızı öneriyoruz ve yükleme veya indirme sırasında aktarma işleminizin ne kadar süreceğini size bildirmek için bir sayaç görüntüleyeceğiz.

Sürekli olarak aldığımız en önemli taleplerden biri, bir sohbete daha fazla kişi ekleme seçeneği oldu. Bu nedenle şimdi bir gruba 512 kişi ekleme özelliğini aşamalı olarak kullanıma sunuyoruz. Özel, güvenli ve emniyetli topluluklar oluşturmak emek ister. Bu iyileştirmelerin insanların ve grupların birbirine yakın kalmasına yardımcı olacağını düşünüyoruz.

Kullanıcıların bu güncellemeleri beğeneceğini umuyor ve yıl boyunca daha fazlasını paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.” Bu yeni özellikler için çıkışı yavaş yavaş yapacak firma, sunduğu özellikleri artırıyor ve devamlı olarak daha iyi hale geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bugün ortaya çıktığı kadarıyla çatı şirket Meta da detaylarına burada yer verdiğimiz Ray-Ban Stories akıllı gözlük modeli için WhatsApp desteği getiriyor. Facebook tarafından hazırlanan gözlük, ileride WhatsApp özelinde de iletişim kurmak adına kullanılabilecek gibi görünüyor. Pazarda hiç ses getirmeyen ürün, halen destekleniyor ancak geleceği çok parlak durmuyor.

WhatsApp çoklu cihaz desteği yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın