reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk Twitter LOG Tasarım

Twitter merkezli medya paylaşımı için çoklu format desteği geliyor

Yeni sahibi ile beraber bu aralar gündemden düşmeyen Twitter, yeni özelliklerin merkezinde kalmayı da sürdürüyor.

Twitter için yeni özellikler geliştirilmeye devam ediyor. Ortaya çıktığı kadarıyla platforma yakında paylaşımlar için çoklu format desteği geliyor. Şu an Twitter’da hem video hem de fotoğraf tek bir tweet içerisinde bir araya getirilemiyor. Kişilerin ya birden fazla fotoğraf ya da bir video paylaşmasına izin veriliyor. Ancak bu durum ileride değişecek ve testler olumu sonuç verirse bir tweet içerisinde aynı anda hem video hem de fotoğraf olabilecek. Kişilerin durum bildirmesi için geliştirilen “Vibe” özelliğini de geliştirmeye devam eden şirket, kişilerin kendilerine nasıl hitap edilmesini istediklerini profillere koymasına da imkân tanıyacak. Twitter aynı zamanda bir ödül sistemi için de testler yapıyor. Bunun henüz tam olarak ne olduğu bilinmiyor ancak tweet’lerin altına konulan “ödül” simgesi, faydalı tweet atanlara bağış yapma şeklinde kullanıma çıkabilir.

Kısa süre önce 91 milyon takipçiye ulaşan Twitter hesabından konuşan şirketin yeni sahibi Elon Musk, “Twitter, şirket ve hükümetler için ücretli olabilir” demesiyle ses getirmişti. Platformun normal kullanıcılar içinse her zaman ücretsiz kalacağını belirten Musk, “şirket ve hükümetler” kısmı için şimdilik kesin konuşmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ancak ileride belirli hesaplardan ciddi ücret alınabilir ve bu durum firma için büyük bir gelir kaynağı haline gelebilir. Elon Musk satın aldığı Twitter üzerinden para kazanma konusunda geçtiğimiz hafta da gündeme geldi. Musk’ın burada ilk olarak gelir dengesini kurmak adına işten çıkarma yapabileceği aktarılmıştı.

Twitter yenilikleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın