reklamı kapat

POPÜLER

M2 işlemcili MacBook Air

Yeni M2 işlemcili MacBook Air Türkiye’de satışa sunuldu

WWDC22 etkinliği kapsamında tanıtılan M2 işlemcili MacBook Air için yurt dışı yanında Türkiye satışı da başlamış durumda.

M2 işlemcili 13 inç MacBook Pro ile beraber tanıtılan M2 işlemcili MacBook Air, şu an Apple Türkiye’nin resmî sitesinden ön sipariş temelinde elde edilebiliyor. Modelin en düşük versiyonu 25.999 TL seviyesinde. En yüksek donanımlar (24 GB RAM + 2 TB SSD) seçildiği zaman fiyat 52.299 TL‘ye kadar çıkıyor. Modelin uzun vadeli kullanım için en mantıklı versiyonu olan 16 GB RAM’e sahip 512 GB SSD’li sürümü ise 36.299 TL fiyata sahip. Yeni nesil MacBook Pro’ları andıran ekran çentikli dizüstü bilgisayar için Apple şu kısa özeti geçiyor: “MacBook Air, göz alıcı dört renk seçeneğiyle sunulan inanılmaz ince, yeni bir tasarıma, daha geniş 13,6 inç Liquid Retina ekrana, 1080p HD kameraya, MagSafe şarja ve daha birçok özelliğe sahip.”

Bu ürün ve M2 işlemcisi hakkında “Yeni M2 çipimizi dünyanın en popüler iki dizüstü bilgisayarı olan MacBook Air ve 13 inç MacBook Pro ile buluşturmanın heyecanını yaşıyoruz.” diyen Apple Global Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Greg Joswiak sözlerini şöyle sürdürüyor: “M2 çipi temel alarak bütünüyle yeniden tasarlanan ve göz alıcı dört renk seçeneğiyle sunulan MacBook Air, daha büyük ekranı, daha güçlü kamerası ve tüm gün süren pil ömrüyle daha ince, daha hafif ve daha hızlı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu performansı ve özellikleri bir araya getiren, fansız tasarıma sahip böylesine ince ve hafif bir dizüstü bilgisayarı, yalnızca Apple çip ile oluşturabilirsiniz. M2 çip, 13 inç MacBook Pro’da da yerini alıyor. İnanılmaz bir performans sağlayan bu çip, sahip olduğu ProRes hızlandırma, 24 GB’a kadar bellek ve 20 saate kadar pil ömrü özellikleriyle en kolay taşınan profesyonel dizüstü bilgisayarımızı daha da mükemmelleştiriyor.”

M2 işlemcili MacBook Air öncesinde gelen modeller Apple Mac Studio ve Studio Display