reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp, resim içinde resim için güncellemeye gidiyor

Pazarın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp, yeni özellikler yanında mevcut özellikleri de geliştiriyor.

Birisinden mesaj olarak örneğin bir YouTube videosu alırsanız, bunu sohbet penceresi içerisinde resim içinde resim modunda izleyebiliyorsunuz. Böylece video izlerken sohbete devam edebiliyor, başka şeyler yapabiliyorsunuz.

İşte bu faydalı altyapıda tasarım ufak da olsa yeniliyor. Yakından resim içinde resim video oynatıcısının ayar seçenekleri, videonun üstünde değil alttaki barda olacak. Böylelikle kontrol kolaylaşacak, görüntü engellenmemiş olacak.

Yenilenmiş arayüzü gösteren görsel

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp kısa süre önce de yeni bir özellik ile gündemdeydi

WhatsApp tarafından uzun süredir test edilen bir özellik daha kullanıma sunulmuş durumda. Artık kişiler başlatılmış bir grup video sohbet içerisine eklenen “katıl” butonu üzerinden dahil olabilir. Firmanın aşağıdaki video ile gösterdiği süreç, gerçekten kullanışlı görünüyor.

Bu sayede dahil olmakta geç kaldığınız bir grup video sohbet içerisine daha sonra çok kolay şekilde giriş yapabiliyorsunuz. Sürekli olarak ufak değişiklikler ile büyük farklar yaratan firma, biliyorsunuz hali hazırda birçok başka yeni özellik üzerinde de çalışıyor.

Güvenlik durumları ve yaşanan kesintiler ile rakip Telegram’ı sadece Android tarafında 1 milyar indirmeye ulaştıran WhatsApp, buna rağmen alandaki liderliğini açık arayla korumayı sürdürüyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti